منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۱
شناسه خبر: 284946
گروه :خبر
652358
 

گزارش تحلیلی از لیست های انتخاباتی تهران/

گرایش های تخصصی لیست های انتخاباتی تهران چگونه است؟+جدول

احزاب و جریانات سیاسی در آستانه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی فعال شده اند. امسال تمایل احزاب به سمت بستن لیست های ائتلافی بوده و در قالب لیست، افراد را معرفی می کنند. در تهران این موضوع پررنگ تر است و بعد از کش و قوس های فراوان نهایتاً سه لیست اصلی برای انتخابات از سوی احزاب و جریانهای سیاسی مختلف ارائه شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ احزاب و جریانات سیاسی در آستانه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی فعال شده اند. امسال تمایل احزاب به سمت بستن لیست های ائتلافی بوده و در قالب لیست، افراد را معرفی می کنند. در تهران این موضوع پررنگ تر است و بعد از کش و قوس های فراوان نهایتاً سه لیست اصلی برای انتخابات از سوی احزاب و جریانهای سیاسی مختلف ارائه شده است.

برادر رئیس جمهور پشتیبان لیست صدای ملت

از یک سو اصلاح طلبان با ارائه لیستی به سرلیستی محمدرضا عارف، به نام ائتلاف اصلاح طلبان ارائه داده اند که پشتیبانی و حمایت مالی آن بر عهده غلامحسین کرباسچی ، عضو ارشد حزب کارگزاران است و همین موضوع به خاطر سابقه فساد اقتصادی وی، واکنش های زیادی را به لیست اصلاح طلبان ایجاد کرده است. هدف اصلی این لیست توسعه سیاسی است.

از سوی دیگر دولتی ها به سرلیستی علی مطهری ، به ارائه لیستی به نام “صدای ملت” افراد خود را معرفی کرده اند که خبرها حکایت از آن دارد که مدیریت و پشتیبانی و حمایت مالی این لیست بر عهده “حسین فریدون” ، برادر رئیس جمهور است که همین موضوع شائبه دخالت دولت در انتخابات را نشان می دهد و هدف این لیست حفظ وضع موجود و حمایت از دولت می باشد و گرایش قریب به اتفاق افراد حاضر در این لیست اصلاح طلب می باشد.

 اصولگرایان نیز با هدف بهبود معیشت مردم با ائتلافی بزرگ، لیستی را به سرلیستی غلامعلی حداد عادل ارائه دادند که مدیریت و پشتیبانی این لیست نیز بر عهده وی می باشد.

اشتراکات زیاد لیست اصلاح طلبان و صدای ملت

در بررسی این لیست های سه گانه، نکات جالبی بدست می آید که بیان آنها خالی از لطف نیست:

بارزترین ویژگی لیست اصلاح طلبان و صدای ملت که در حمایت از دولت به وجود آمده و اشتراکات جناحی زیادی با لیست اصلاح طلبان دارد، وجود سابقه سیاسی محض در اکثر کاندیداها می باشد و این مهم حکایت از هدفی دارد که در انتخابات این دو لیست به دنبال آن است. این لیست های سیاسی به جای اینکه به فکر دغدغه معیشتی و حل معضلات و مشکلات اقتصادی باشند با آرایش افراد کاملاً سیاسی به فکر مقاصدی غیر از مشکلات مردمی هستند. این در حالی است که در لیست ائتلاف بزرگ اصول گرایان،تعداد کثیری اقتصاددان مطرح به چشم می خورد که این موضوع معرف هدف بهبود معیشت جامعه این لیست می باشد.

موج حضور آقازاده ها در لیست اصلاح طلبان

در لیست اصلاح طلبان تعدادی آقازاده به چشم می خورد که از آن میان می توان به اسامی زیر اشاره کرد:

سیده فاطمه حسینی فرزند صفدر حسینی

علی مطهری فرزند شهید مطهری

فاطمه ذولقدر فرزنده نماینده سابق میناب

ضمناً این لیست دارای روزنامه نگارانی با پیشینه و سابقه بسیار سیاسی است که می توان به افرادی نظیر محمدعلی وکیلی،الیاس حضرتی و مصطفی کواکبیان اشاره داشت.

سهمیه کارگزاران نیز در این لیست بسیار به چشم می خورد. در لیست اصلاح طلبان، 10 خانم وجود دارد که البته در لیست ائتلاف بزرگ اصول گرایان هم 6 خانم مشاهده می شود.

وجود افراد گمنام و بی سابقه در لیست اصلاح طلبان

نکته دیگری که در لیست اصلاح طلبها به چشم می خورد، وجود افرادی گمنام است  که فاقد سابقه اجرایی و روشن می‎باشند.

از طرفی لیست صدای ملت دارای 10 اشتراک با لیست اصلاح طلبان است و از این لیست نیز حواشی منحصر به فردی نظیر انصراف “طریقت منفرد” را ایجاد کرده است و علی مطهری نیز از رفتن دلخواه خود به این لیست برائت جسته و اعلام داشته است که سرخود اسمش را در لیست قرار داده اند.

با این اوصاف وظیفه خطیری بر عهده ملت جهت انتخاب لیست اصلح می باشد.«انتخاب درست» یک وظیفه و یک حق الناس به‌عهده مردم ایران است. این تذکری است که رهبر معظم انقلاب در دیدار ائمه جمعه خطاب به مردم دادند.

امروز باید دغدغه مندی لیست ها نسبت به حل مشکلات و معضلات کشور مورد توجه رای دهندگان باشد و ملاک امروز را باید در میزان دغدغه لیست ها به موضوعات معیشتی و اقتصادی جست‌وجو کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی