منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۲
شناسه خبر: 337688
گروه :خبر
222932_PhotoA

دبیر انجمن روغن نباتی از مصوبه دولت برای افزایش ۹ درصدی قیمت روغن نباتی خبر داد و گفت: این مصوبه از ابتدای مرداد اجرا می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،‌ داریوش محمودی گفت: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید مانند حقوق و دستمزد، مصوبه افزایش قیمت روغن نباتی از سوی دولت صادر شد که در ابتدا قرار بود این افزایش قیمت از اردیبهشت امسال اعمال شود اما با توجه به نزدیکی به ماه رمضان قرار شد افزایش قیمت روغن از اول مرداد اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه طبق مصوبه دولت، قیمت روغن‌ نباتی تا سقف 9 درصد افزایش خواهد یافت‌، گفت:‌ قیمت جدید محصولات در حال نهایی شدن و قرار گرفتن در سامانه سازمان حمایت است.

محمودی در پاسخ این سؤال که با توجه به فروش با تخفیف روغن‌نباتی در کشور، چه دلیلی برای افزایش قیمت این محصول وجود داشت؟ گفت: اعمال تخفیف‌ها از یک نظر به سیاست فروشگاه‌های بزرگ مربوط می‌شود و از یک نظر دیگر نیز به دلیل وجود نظام بنکداری به جای نظام توزیع مویرگی کالا صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: شبکه توزیع اکثر کالاها در کشور از جمله روغن‌ نباتی با مشکل روبه‌رو است که باید کم کم این معضل برطرف شود تا محصولات با قیمت واقعی به دست مصرف‌کننده برسد.

دبیر انجمن روغن‌نباتی ادامه داد: تخفیف شرکت‌های تولید‌کننده مانند قبل ادامه خواهد داشت، به طوری که درصد تخفیف‌ها تغییری نمی‌کند اما با توجه به افزایش قیمت روغن شاهد رشد سطح عمومی قیمت‌ها خواهیم بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پیشنهاد افزایش قیمت روغن‌ نباتی از سوی همه شرکت‌های روغنی مطرح بوده است؟ گفت: انجمن روغن‌نباتی به نیابت از همه شرکت‌ها این پیشنهاد را مطرح کرده و اینطور نیست که فقط شرکت‌های بزرگ و یا فقط شرکت‌های کوچک خواستار تغییر قیمت باشند.

وی تصریح کرد: ناهمگونی در بازار روغن وجود دارد که باید برطرف شود.

نامه ابلاغیه‌ انجمن روغن نباتی به تولیدکنندگان:

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است