منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۰
شناسه خبر: 200183
گروه :خبر
3354_634036516960625000_l

مدیر کل شیلات هرمزگان از ورود مرحله اول به تعداد 40 هزار قطعه بچه ماهی در راستای تکمیل صنعت پرورش ماهی دریایی در قفس شیلات شهرستان قشم خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، سید پرویز محبی مدیر کل شیلات هرمزگان با بیان اینکه ورود این محموله 40هزار قطعه ای توسط مرکز تکثیر و پرورش تیاپ پران قشم بوده است گفت: این شرکت با سرمایه گذار ایرانی و فرانسوی در شهرستان قشم راه اندازی شد.
محبی افزود: عملیات احداث این شرکت از سال 1392 آغاز شد و با پیگیری ها و حمایت های انجام شده در سال 94 با سرمایه گذاری بالغ بر 40میلیارد به بهره برداری رسید.
وی در ادامه با بیان اینکه ورود چهل هزار قطعه بچه ماهی به وزن جمعی 10 کیلوگرم گامی نهایی و مهمی در صنعت پرورش ماهی در قفس ایران بوده است گفت:این میزان بچه ماهی که از خانواده شانک ماهیان می باشد و از کشور فرانسه وارد شده است.
محبی بابیان اینکه این مهم سرآغاز انتقال تکنولوژی و اصلاح نژاد ماهی جهت تکثیر و پرورش ماهیان دریایی در قفس است گفت:امید است با حرکت های مثبت و روابط های سازنده ای که در دولت تدبیر و امید شاهد آن هستیم در آینده ای نزدیک جمهوری اسلامی ایران در حوزه آبزی پروری به خودکفایی رسیده وباتکمیل شدن تکنولوژی این صنعت، می توان از موهبت دریا به نحو شایسته تری بهره برد.
مدیرکل شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه میزان مورد نیاز بچه ماهی استان دو تا سه میلیون در شش ماه آینده است گفت: امید است در آینده ای نزدیک با هماهنگی بیشتر دستگاه های ذی ربط و در فازهای بعدی شاهد مرتفع سازی این نیاز اساسی باشیم.
وی با بیان اینکه تولید بچه ماهی های صُبیتی، میش ماهی و هامور از برنامه های آتی این شرکت در فازهای بعدی است گفت: شرکت تیاب پران قشم فعالیت خود را در زمینی به وسعت 10 هکتار شامل فضای تولید به وسعت چهار هکتار و شش هکتار دیگر نیز برای توسعه در فازهای دو سه، آغاز کرده است.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است