منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۰
شناسه خبر: 182573
گروه :خبر

روزنامه نو پای همدلی با قرا گرفتن در مسیر روزنامه‌های زنجیره ای سعی در القای رفتار نیک آمریکا و به ویژه رئیس جمهور این کشور با ایران دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، روزنامه «همدلی» که تلاش بسیاری برای تطهیر رییس‌جمهور آمریکا و بزک کردن سیاست‌های ظالمانه این کشور دارد، طی هفته گذشته در مطلبی با عنوان «تغییر نگاه کاخ سفید” آورده است: «…چه کسی باور می کرد رییس جمهوری در آمریکا پس از انقلاب ایران روی کار بیاید که هرسال نوروز را به ایرانیان تبریک بگوید و از فرهنگ کهن ایرانی هم به نیکی یاد کند و دست دوستی به‌سوی تهران دراز کرده، برای رهبران ایران نامه دوستانه و آشتی جویانه ارسال کند؟

این در حالی است که اوباما در راستای تغییر در فرهنگ ایرانی و همچنین پیش بردن یک جنگ نرم هر سال پیام نوروزی خود درباره ایرانیان را منتشر می‌کند و همچنین تا کنون در طی یک و نیم سال مذاکرات هسته ای هیچ گونه دوستی از سوی این کشور دیده نشده است.

این روزنامه در جایی دیگر، دلیل موفقیت‌های اقتصادی ترکیه را نزدیکی به آمریکا دانسته و با مطلبی تحت عنوان «چرا مثل ترکیه نشویم؟» می‌نویسد: «…قدیمی ترها وضعیت بد ترکیه را به خاطر دارند، زمانه ای که اقتصاد ایران بهتر و جلوتر از همسایه غربی اش بود. اسلام گرایان ترکیه دریافتند که برای رسیدن به رفاه، ضروری است به غرب و ایالات‌متحده آمریکا نزدیک شوند، این سیاست و سیاست‌های باز اقتصادی باعث شد تا رشد اقتصادی ترکیه دورقمی و تورم، یک‌رقمی شود و این کشور به‌صورت یک بازیگر مهم سیاسی و اقتصادی، عضو ناظر گروه 20 (کشورهای صنعتی) درآید. …»

به نظر می رسد روزنامه نو پای همدلی با پای گذاشتن در جای پای روزنامه‌های زنجیره‌ای به دنبال قبح زدایی و تطهیر دشمنان و رقبای ایران بوده و سعی رد ترویج فرهنگ آمریکایی در کشور را دارد.

هرچند تا کنون خطوط قرمز زیادی از سوی رسانه های زنجیره‌ای زیر پا گذاشته شده است، اما باید دید روند مدارای مسئولین مطبوعاتی شامل حال روزنامه همدلی هم شده و یا اینکه این روزنامه مسیر اصلاح رویکرد خود را در پیش خواهد گرفت.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است