منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۱
شناسه خبر: 258148
گروه :خبر
111

فرمانده مقاومت سپاه شهرستان سیریک گفت: گارگاه شناخت وهابیت با حضور یکصد نفر از روحانیون و طلاب شیعه و سنی، فرماندهان پایگاههای مقاومت بسیج و سرگروههای صالحین در سالن اجتماعات فرمانداری سیریک برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمزبه نقل از آذینی، علی اسلامی گفت: آگاه‌سازی امت اسلامی (شیعه و سنی) از خطر فکری و سیاسی جریان وهابیت، آشنایی طلاب با مبانی و اصول وهابیت وآشنایی با اصول و مبانی وهابیت از دیگر محورهای برگزاری گارگاه شناخت وهابیت برشمرد.

فرمانده سپاه مقاومت شهرستان سیریک تصریح نمود : اهمیت شبهه شناسی و خطرات آن، تفاوت بین شبهه و سؤال، چرایی ایجاد شبهه از سوی دشمنان، مسأله  توحید و شبهات آن از سوی وهابیت و شبهه شرک بودن توسل و نقد آن از  دیگر مسائل مطرح شده در این گارگاه دانست.

 اسلامی یادآور شد: ایجاد شکاف و اختلاف یکی از راه هایی است که استعمارگران برای نفوذ در جوامع اسلامی از آن استفاده می کنند و برای این منظور با دین های ساختگی خود برای سالیان سال پیکره عالم اسلام را جریحه و خدشه دار می کنند.

وی ابراز داشت:  آئین وهابیت در اصل براساس افکار ابن تیمیه بوجود آمده و به نام مبارزه  با خرافات و بدعتها قیام کرد و کلیه مذاهب اسلامی را به لحاظ بدعت هایی که از نظر  وی نهاده بودند به باد انتقاد گرفت .

این مسئول عوامل اصلی رشد و تقویت فرقه وهابیت را مستر همفر یکی از جاسوس های عالی رتبه و طراز اول سفارت انگلیس بوده که در سال 1710 میلادی به نمایندگی از طرف وزیر مستعمرات برای اختلاف و شکاف و مسخره کردن آئین های مسلمانان حضور یافته بود.

در انتها نامبرده اضافه کرد: وهابیت ساخته و پرداخته استعمار پیر انگلیسی ها بوده که با شگرد و ترفندهای حیله گرانه همفر، وی به یادگیری زبان های کشورهای اسلامی ، آداب و رسوم ، طرز فکر نقاط قوت و ضعف و مسائل اجتماعی ، اخلاقی و فرهنگی اسلامی پرداخت و  توانست با استفاده از محمد بن الوهاب به تشکیل فرقه ضاله وهابیت را تشکیل و گسترش دهد.

انتهای پیام/ق

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است