منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۳
شناسه خبر: 281033
گروه :خبر
13941122000166_PhotoA

یک روزنامه انگلیسی نوشت جنگ ۵ ساله سوریه تا کنون ۱۱.۵ درصد از جمعیت این کشور را قربانی کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، از ابتدای آغاز جنگ سوریه تا کنون، 11.5 درصد از جمعیت این کشور کشته یا مجروح شدند.

روزنامه گاردین در گزارشی اختصاصی نوشت، تقریبا تمامی سرمایه ملی سوریه، زیرساخت‌ها و موسسات این کشور در اثر فاجعه حدود 5 ساله، کاملا از بین رفته است.

یک موسسه سوریه‌ای به نام مرکز پژوهش‌های سیاسی اعلام کرد، خرابی‌های ناشی از جنگ که به طور مستقیم یا غیرمستقیم سوریه را تحت تاثیر قرار دادند تا کنون جان 470 هزار نفر را گرفته‌ است. آمار این موسسه نشان می‌دهد آمار واقعی تلفات جنگ سوریه به مراتب بیشتر از تعدادی است است که سازمان ملل اعلام کرده است.

از میان این 470 هزار نفر، 400 هزار نفر مستقیما بر اثر درگیری‌های جاری به قتل رسیدند و 70 هزار نفر دیگر به دلیل کمبود خدمات درمانی مناسب، یا فقدان غذای کافی و آب بهداشتی و یا به دلیل نبود محل سکونت مناسب جان خود را از دست دادند.

در مجموع از ماه مارس سال 2011 تا کنون، 11.5 درصد از جمعیت سوریه کشته یا مجروح شدند. امید به زندگی از سن 70 سالگی در سال 2010 به 55.4 در سال 2015 کاهش یافته است و خسارت اقتصادی سورریه تا کنون 255 میلیارد دلار برآورد شده است.

روز چهارشنبه (دیروز) صلیب سرخ بین‌الملل خبر داد، 50 هزار نفر از مناطق جنگ‌زده شمال سوریه گریخته‌اند و نیاز فوری به غذا و آب دارند.

گفت‌وگوهای روز پنج‌شنبه (امروز) در شهر «مونیخ» میان«جان کری» وزیر خارجه آمریکا و «سرگئی لاوروف» همتای روسی‌اش انجام می‌گیرد و در راستای یافتن راهی برای پایان دادن به این شرایط مرگبار است.

نویسنده گزارش موسسه پژوهش‌‌های سیاسی سوریه به گاردین گفت «ما از روش‌های خیلی سخت استفاده کردیم و از این آمار مطمئن هستیم.» وی تصریح کرد که آمار قربانیانی که در اثر عوامل غیرمستقیم جنگ، جان خود را از دست دادند، بیشتر خواهد شد.

میزان مرگ و میر مردم سوریه از 4.4 نفر از هر 1000 نفر در سال 2010 به 10.9 نفر در میان 1000 نفر در سال 2015 افزایش یافت.

گاردین ادامه داد، کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل از اواسط سال 2014 شمارش مرگ و میر در سوریه را به دلیل عدم دسترسی مناسب و عدم اطمینان به منابع اطلاعاتی، متوقف کرد اما مرکز پژوهش‌های سیاسی سوریه که تا این اواخر در دمشق مستقر بود، آمار مرگ و میرها را منتشر می‌کند.

از آغاز جنگ سوریه تا کنون 45 درصد از جمعیت سوریه بی‌خانمان شدند و 21 درصد از جمعیت این کشور بر اثر مرگ و مهاجرت کاهش یافته است. حدود 13.8 میلیون نفر از مردم سوریه منابع درآمد خود را از دست دادند و فقر تنها در سال 2015 افزایش 85 درصدی داشته است.

با این حال، حمایت آمریکا، عربستان و ترکیه، سرکردگان محورهای غربی و عربی از تروریست‌ها در سوریه که مسببان اصلی بحران سوریه هستند، ادامه دارد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است