منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۸
شناسه خبر: 187613
گروه :خبر
13920602000247_PhotoA

تحقیقی که از سوی دانشگاه «براون» صورت گرفته از فراگیر شدن تعرض جنسی به زنان دانشجو در کالج‌های انگلستان حکایت دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، فراگیر شدن تعرض جنسی در کالج‌های انگلستان، به موضوعی بحث برانگیز میان فعالین حقوق زنان بدل شده است.

روزنامه «گاردین» در گزارشی با تیتر «تعرض جنسی در انگلستان اپیدمی شده و غیر قابل توجیه است» به تحقیقی استناد می‌کند که از سوی مجله «بهداشت نوجوانان» منتشر شده است. این تحقیق که تنها به آمار تجاوزهایی که با اجبار فیزیکی همراه بوده و یا قربانی تجاوز به دلیل استفاده از مواد مخدر و الکل، ناتوان شده بوده اشاره می‌کند، نشان می‌دهد که در انگلستان، از هر پنج زن، یکی در زمان دانشجویی، تعرض جنسی را تجربه کرده است. این در حالی است که تجاوز با اجبار و تهدید و تجاوز از راه‌های غیرمتعارف، در این آمارگیری لحاظ نشده است.

این مطالعه نشان می‌دهد که 15 درصد از زنان دانشجوی سال اول، یا قربانی تجاوز بوده‌اند یا تلاشی برای تجاوز آنها در زمانی که ناتوان بوده‌اند صورت گرفته است در حالی که آمار 9 درصدی از زنان قربانی «تجاوز به زور» یا تلاش برای آن، گزارش شده است. در مجموع 18.6 درصد زنان به محققین گفته‌اند که تا پایان سال اول کالج، تجاوز یا تلاش برای تجاوز را تجربه کرده‌اند.

پروفسور «کیت کری» از مدرسه سلامت عمومی دانشگاه «براون» که نوشتن این تحقیق را راهبری کرده است به شبکه «سی‌اِن‌اِن» گفت که درصد دخترانی که از سن 14 سالگی به بعد تعرض جنسی را تجربه کرده‌اند، زمانی که سال دوم کالج را آغاز می‌کنند 37 درصد افزایش می‌یابد. وی می‌گوید: «می‌توان گفت که وقتی من کلاسی از دانشجویان سال دومی دارم، از هر سه نفر (دختر)، یکی شبیه به این را تجربه کرده است.»

گاردین در پایان به ارتباط «نوشیدن» و «تجاوز جنسی» در زنان اشاره می‌‌کند و می‌نویسد: «شاید زمان آن رسیده باشد که به تابوی “ارتباط میان نوشیدن الکل و تجاوز به عنف در زنان” بپردازیم» و می‌افزاید افراد متجاوز از الکل به عنوان سلاحی برای ناتوان شدن قربانی و تجاوز به وی، بهره می‌برند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است