منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۴
شناسه خبر: 362262
گروه :خبر
11

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: برای رسیدن به رشد و تعالی که شایسته مردم ایران باشد نیازمند یک آموزش و پرورش قوی هستیم و کیش ظرفیت باروری در این حوزه را دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، مرضیه گرد معاون وزیر آموزش و پرورش کشور در مراسم تودیع روسای سابق و جدید آموزش و پرورش کیش با اشاره به اینکه آموزش و پرورش اولین دغدغه مردم است گفت: مسئولان جزیره کیش کاملا بر این دغدغه واقف بوده و جایگاه آموزش و پرورش را شناخته اند.

وی افزود: در ایران تنها یک درصد از دانش آموزان در مناطق آزاد مشغول به تحصیل هستند اما برای ما یک دانش آموز هم بسیار مهم بوده و در بسیاری از روستای کشور یک مدیر معلم تنها برای یک دانش آموز در حال تدریس است زیرا هیچ دانش آموزی در خاک جمهوری اسلامی ایران نباید از تحصیل محروم باشد.

وی با تاکید بر اینکه جزیره کیش دارای ظرفیت های وجودی بالایی درباروری آموزش و پرورش وجود دارد اظهار کرد: برای الگو و نمونه بودن نیاز به برنامه ریزی منسجم است.

وی تصویب قانون وجود شوراهای آموزش و پرورش را یکی از افتخارات جمهوری اسلامی پس از پیروزی انقلاب عنوان کرد و افزود: درراس هر شورا بالاترین مقام استان قرار دارد و در مناطق آزاد این وظیفه به مدیران این مناطق تفویض شده است.

گرد همچنین بر اصل مشارکت به عنوان یک ضرورت انکار ناپذیر تاکید و از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش درخواست کرد تا چون گذشته در حفظ منابع انسانی و حمایت از آموزش و پرورش  مسئولان آموزش و پرورش کشور را یاری کند.

ابراهیم رضوانی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش نیز در بخش دیگری از این مراسم با اشاره به اینکه تغییرات در مسئولیت ها امری طبیعی است و تغییر وتحول به نوعی آزمون است و باید هر مسئول در جایگاه خود آمادگی سپردن آن را به دیگری داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه مصصم هستیم تا آموزش و پرورش الگو در کیش داشته باشیم اظهار کرد: ادعای تربیت دیپلمه هایی که پس از پایان تحصیلات مسلط به دو زبان بوده یا در سه مهارت توانمند باشند در جزیره کیش یک رویا نیست و می تواند ایجاد انگیزه برای حضور سرمایه گذاران کشور در کیش باشد.

رضوانی با اشاره به اینکه هزینه کرد در آموزش و پرورش سرمایه گذاری برای آینده فرزندان و میهن اسلامی است؛ منابع انسانی را بخش موثری در آموزش و پرورش دانست و افزود: منابع انسانی هرچه قوی تر باشند قادرهواهند بود نیروی های بهتری تربیت کنند.

هانی معلمی رئیس سابق آموزش و پرورش کیش نیز در این مراسم  خدمت در اموزش و پرورش را یک فرصت طلایی ویک نعمت بزرگ از سوی خداوند دانست و افزود: آموزش و پرورش محور بالنددگی کشور است و بدون رسیدگی و توجه به آموزش و پرورش به بیراهه خواهیم رفت.

وی متولیان تعلیم و تربیت را مشعلداران واقعی جامعه خواند و تاکید کرد: امروز رسالت بزرگ تعلیم و تربیت فرزندان این کشور بر روی دوش آموزش و پرورش قرار داده شده است.

معلمی با بیان اینکه امروز در جزیره کیش ظرفیت های بالا و بسترهای مناسبی برای رشد و توسعه وجود دارد اظهار کرد: باید ظرفیت های موجود در راستای توسعه و گسترش آموزش و پرورش به خدمت گرفته شود.

وی با تاکید بر همدلی و همراهی مردم و تمامی نهادها در بالندگی آموزش و پروش تصریح کرد: تا اراده بر کمک و همدلی نباشد هیچ کاری تحقق پیدا نمی کند.

دانیال جاویدی سرپرست جدید آموزش و پرورش کیش نیز در این مراسم پرورش مدافعان حرم را از افتخارا و محصول  آموزش وپرورش پس از انقلاب خواند و افزود: تعلیم و تربیت امر ارزشمندی است که باید با استفاده از تمامی ظرفیت ها و به صورت یک تیم و یک خانواده برای رسیدن به موفقیت در آن تلاش کنیم تا نتیجه آن افتخار و سربلندی برای فرزندان و کشور را به همراه داشته باشد.

مراسم تودیع و معارفه روسای جدید اداره آموزش و پرورش کیش با حضور مرضیه گرد معاون وزیر آموزش و پرورش، جمعی از مسئولان آموزش و پرورش استان هرمزگان و جزیره کیش، مسئولان ادارت و نهادهای مستقر در کیش، فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی و جمعی از مدیران و معلمان مدارس در خانه فرهنگ و هنر لبخند کیش برگزار شد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند