منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۷
شناسه خبر: 329221
گروه :خبر
139407141508519406249644
 

زخم بی توجهی به قرآن آموزان دهان بازکرد؛

“کوه حیدر” روستایی قرآنی بدون شبکه قرآن در بشاگرد

روستای هزار نفری “کوه حیدر”در شهرستان بشاگرد استان هرمزگان که 180نفرقرآموز دارد، اما از شبکه قرآن وسایر شبکه های صداوسیما محروم است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛روستای هزارنفری “کوه حیدر”در شهرستان بشاگرد استان هرمزگان که 180نفرقرآموز دارد، اما از شبکه قرآن وسایر شبکه های صداوسیما محروم است.

در این روستا فقط گهگاهی سه شبکه یک، دو و سه دریافت می شود وحتی شبکه خلیج فارس هم دریافت نمی شودو این مطالب را یک فعال قرآنی قبل از افطار در یک برنامه تلویزیونی خلیج فارس روز سه شنبه بیان کرد که به همراه سه فرزند حافظ قرآن خود در این برنامه حضور یافته بود.

 

در دوروستای  “بلبل آباد”و “کوه حیدر” بشاگردبیش از 300 نفر قرآن آموز در حال آموزش قرآن هستند که تعدادی از آنها حافظ قرآن شده اند، اما از کمترین امکانات وحمایت های دولتی بی بهره هستند.

 

آموزش قرآن در این روستاباعث شده است که ماهواره و دود در این روستاها جایگاهی نداشته باشد، اما شبکه های صداوسیما و بخصوص شبکه قرآن در این روستاها دریافت نمی شود و قرآن آموزان نمی توانند از برنامه های قرآنی محروم هستند.

 

“موسی ایرانی”فعال قرآنی روستای “کوه حیدر” و”حسن زارعی”فعال قرآنی “بلبل آباد” که باهمکاری یکدیگر برنامه های مختلف قرآنی واز جمله طرح حفظ در تعطیلات نوروز امسال را برگزار کردند، همواره از نبود امکانات وحمایت در این روستاها گلا یه مندند.

 

درحالیکه مقام معظم رهبری بر تربیت ده میلیون نفر از پنج سال پیش تاکید فرموده اند، اما بنظر می رسد مسئولان استان چندان اعتقاد و اهتمام عملی به این مهم ندارند وگرنه در چنین مناطق وسایر مناطق استان که بصورت خودجوش دوره های تربیت حافظ وقاری قرآن برگزار می شود، اما چرا مسئولان از زیر بار حمایت از آنان شانه خالی می کنند؟این بی تفاوتی نشانه چیست؟

 

حال که برخی از  مسئولان دولتی  چشم خود را برفرمایش معظم رهبری بسته اند  واز فعالیت های قرآنی حمایتی نمی کنند وبه گزارش های رسانه ها هم درسال های اخیر در این بخش بی توجه هستند، قرآن آموزان بشاگردی انتظار دارند که مسئولان صداوسیما تدبیری برای دریافت شبکه های صداوسیما و بخصوص شبکه استانی و قرآن داشته باشند تا آنها برنامه های آموزشی، قرائت و حفظ قرآن خود را با یاری  گرفتن از  شبکه قرآن صداوسیما سرعت ببخشند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان