منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۱
شناسه خبر: 318277
گروه :خبر
20120427130538cb-2

خانه های مخروبه ای که به سختی سقفی بر سر ساکنان مناطق حاشیه نشین بندرعباس می باشند این روزها ساخت غیر اصولی و رشد طبقاتی واحدهایی را به دوش می کشند تا تعداد بیشتری از قشر ضعیف جامعه را درخود جای دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛استان هرمزگان با شرایط ویژه جغرافیایی و منحصر به فرد اقتصادی میزبان اقوام و گروههای مختلفی از اقصی نقاط کشور است که برای انجام فعالیت های اقتصادی و کار به این استان سرازیر می شوند، این امر در سال ها اخیر باعث رشد50درصدی شهرنشینی در این استان اقتصادی شده است.

 

نیاز به مسکن یکی از عوامل گسترش حاشیه نشینی در بندرعباس است از رو حاشیه نشینان بندرعباس که بیشتر از روستاهای اطراف به دلیل  فقر اقتصادی و عدم منابع درآمدی و معیشتی مهاجرت کرده اند.

 

در شهر بندرعباس مجموع سکونت گاههای غیررسمی و بافت های فرسوده حدود 3 هزار و 500 هکتار است که نشان می دهد حدود نیمی از اراضی شهر بندرعباس دارای اسکان غیررسمی است و موجب شده  نزدیک به 50 درصد از شهر بندرعباس را بافتهای فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی شامل شود.

 

در حال حاضر حدود ۱۲محله که نیمی از شهر بندرعباس را تشکیل می دهد بالغ بر  ۳۰ درصد جمعیت شهر را در خود جای می دهد جز محلات حاشیه‌نشین و فرسوده محسوب می‌شود.

 

مهم ترین مشکلات در این سکونتگاه ها، گسل هایی است که در این مناطق وجود دارد و ممکن است با زلزله های ساده برای خانه های این مناطق مشکلاتی ایجاد شود.

 

وضع اجتماعی نامناسب همچون وجود محیط غیربهداشتی ، داشتن مساکن غیرمتعارف و جمعیت زیاد در خانه های مخروبه ،نبود امکانات تفریحی وغیره مشکلات و معضلات اجتماعی و فرهنگی بسیاری را با خود بهمراه دارد که روزانه بسیاری از مردم این مناطق را با آن درگیر کرده است.

 

این روزها مناطق حاشیه نشینی شهر بندرعباس با معضل جدید به نام ساخت و ساز غیر اصولی مواجه است که ساخت و ساز غیر اصولی خطر آسیب پذیری را در مناطق حاشیه نشین شهری بیشتر می کند.

 

خانه های مخروبه ای که به سختی سقفی بر روی سر ساکنان مناطق حاشیه نشین بندرعباس می باشند این روزها ساخت غیر اصولی و رشد طبقاتی واحدهایی را به دوش می کشند تا تعداد بیشتری از قشر ضعیف و فقیر جامعه را درخود جای دهند.

 

توسعه ساخت و سازهای بی رویه و غیر مجاز خطر آسیب پذیری را در مناطق حاشیه نشین شهری بیشتر کرده است که اکثر این موارد به جهت استفاده از مصالح کم دوام و غیر استاندارد و عدم نظارت بر ساخت آنها خطر آسیب پذیری این اماکن را بیشتر نموده است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است