منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۹
شناسه خبر: 288263
گروه :خبر
661924
 

در پی خرید کتاب های مهاجرانی و کدیور توسط وزارت ارشاد؛

کوشکی: ایجاد امید در دل فراری های ضدانقلاب؛ رسالت دولت تدبیر و امید

سید محمد صادق کوشکی در واکنش به خرید کتاب های مهاجرانی و کدیور توسط وزارت ارشاد گفت: دولت تدبیر و امید وظیفه دارد امید را در هر عرصه ای برای همه ایجاد کند اما اینکه این امید برای ضدانقلاب باشد یا مردم، اهمیتی ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ در پی تصویب خرید 285 عنوان کتاب توسط وزارت ارشاد و قرار گرفتن این لیست بردرگاه اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نام دو کتاب از عطاالله مهاجرانی و همسر وی جمیله کدیور در این فهرست به چشم می خورد.

وزارت ارشاد صد نسخه از کتاب “افسانه نیما” و صد نسخه از کتاب “انقلاب عاشورا” را از این نویسنده خریده است؛ همچنین کتاب های “زن” و “مصر از نگاهی دیگر” نوشته جمیله کدیور، در این لیست به چشم می خورد.

لازم به ذکر است عطاالله مهاجرانی، نخستین وزیر ارشاد در دولت اصلاحات بوده و امروز در بریتانیا ساکن می باشد؛ در کارنامه تصدی وزارت ارشاد اسلامی وی ترویج فرهنگ ضد اسلامی غرب بیش از همه به چشم می خورد. امروزه نیز عطاالله مهاجرانی حضوری فعال در شبکه دولتی انگلستان دارد و مواضع سیاسی وی که علیه حاکمیت ملی ایران طی سال های اخیر در این رسانه معاند بیان می کرد، مورد انتقاد بوده است. این درحالی است که “انجمن پادشاهی ایران” اینگونه از وی قدردانی می کند: تشکر و قدردانی می کنیم از عطالله مهاجرانی به خاطر تلاش و زحمتی که کشید و پست خودش را به خاطر همین فداکاری ها از دست داد.

همسر مهاجرانی، جمیله کدیور نیز در مجلس ششم یکی از نویسندگان نامه معروف به جام زهر به رهبر انقلاب بود و در تحصن و استعفای دسته جمعی نمایندگان نیز نقش مهمی داشت. اظهارنظرهای کدیور در روزهای فتنه ۸۸ هم در نوع خود جالب است. برای آگاهی از مواضع کدیور در باب فتنه 88 همین نکته کافی است که وی ۵ سال پس از فتنه و در دولت تدبیر و امید به انتقاد از فرجی دانا می پردازد که چرا از تعبیر فتنه استفاده کرده است!

با توجه به موارد بالا و کارنامه درخشان دو فرد مذکور، به چشم خوردن نام کتاب های مهاجرانی و کدیور در فهرست خرید وزارت ارشاد نکته ای قابل توجه و تامل است.

سید محمد صادق کوشکی، استاد حقوق دانشگاه تهران، در واکنش به این موضوع در گفتگو با ناب نیوز گفت: دولت تدبیر و امید وظیفه دارد امید را در هر عرصه ای برای همه ایجاد کند اما اینکه این امید برای ضدانقلاب باشد یا مردم، اهمیتی ندارد.

این محقق و پژوهشگر مسائل فرهنگی سیاسی بااشاره به جشنواره فیلم فجر امسال تصریح کرد: 60 درصد فیلم های امسال به گفته جیرانی در هیئت انتخاب، تلخ و سیاه بوده است اما اینکه از سوی ارشاد این جشنواره مطلوب شمرده می شود لابد در راستای ایجاد امید است ولاکن برای دشمنان!

کوشکی خاطرنشان کرد: بهرحال نام دولت “تدبیر و امید” است و وظیفه ایجاد امید دارد اما ظاهراً اینکه این امید در دل آمریکا و ضدانقلاب ها ایجاد شود یا مردم، اهمیتی ندارد و گویا اولویت، ایجاد امید در دل فراری های ضدانقلاب است که وزارت ارشاد این رسالت را به خوبی انجام داده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است