منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۰
شناسه خبر: 225760
گروه :خبر
13940709000110_PhotoA

رهبر حزب کارگر انگلیس در گفت‌وگویی رادیویی گفت نباید ۵ کشور عضو شورای امنیت به تسلیحات هسته‌ای نیازمند باشند در حالی که ۱۸۷ کشور دیگر عضو سازمان ملل نیازی به آن ندارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «جرمی کوربین» رهبر ضد جنگ حزب اپوزیسیون انگلیس در گفت‌وگو با رادیو 5 بی‌بی‌سی ضمن اشاره به بی‌فایده بودن استفاده از تسلیحات هسته‌ای گفت، این تسلیحات برای آمریکا در واقعه یازده سپتامبر هم فایده زیادی نداشته است.

ایندیپندنت به نقل از رادیو 5 بی‌بی‌سی نوشت، کوربین که مخالف پروژه هسته‌ای تسلیحاتی انگلیس به نام «تریدنت» است درباره این پروژه گفت مناظراتی در پارلمان برگزار خواهد شد. وی تصریح کرد «ما در این باره مباحثی خواهیم داشت که چطور تعهداتمان را در قبال خلع تسلیحات هسته‌ای اجرا می‌کنیم‌.»

وی در این گفت‌وگوی رادیویی تصریح کرد «چرا باید 5 کشور [عضو شورای امنیت سازمان ملل] برای حفظ امنیت خودشان نیاز به تسلیحات هسته‌ای ببینند در حالیکه 187 کشور دیگر [عضو سازمان ملل] نیازی به داشتن تسلیحات هسته‌ای ندارند. ما در دوره جنگ سرد به سر نمی‌بریم. آن دوره مدت‌ها پیش از این به اتمام رسیده است.»

رهبر ضد جنگ حزب اپوزیسیون انگلیس افزود «تسلیحات هسته‌ای،‌ سلاح کشتار جمعی هستند که زندگی میلیون‌ها نفر را می‌گیرند. این تسلیحات فایده زیادی هم برای آمریکا در حادثه یازده سپتامبر نداشتند. مشکلات این جهان هم جنگ‌های عظیم نیستند.»

کوربین از جمله معدود نمایندگان پارلمان انگلستان، مخالف با مشارکت انگلیس و آمریکا در جنگ عراق بود. وی سه هفته پیش از این به رهبری حزب کارگر یا همان حزب اپوزیسیون این کشور انتخاب شد. پیروزی وی در این انتخابات خوشایند کابینه جنگ افروز «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس نیست.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است