منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۸
شناسه خبر: 185039
گروه :خبر
بازی

مسئولیت پدر و مادر تنها اداره زندگی مادی و تأمین نیازهای جسمانی کودک نیست پاسخگویی به نیازهای عاطفی و روانی کودک و توجه به جنبه های تربیتی او نیز بر عهده والدین است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، شاهرخ خانی روانشناس و استاد دانشگاه در گفت وگو با  سوریاس ، با اشاره به تأثیرات بازی کردن کودکان گفت: بازی کردن با کودکان موجب شکوفا سازی استعدادهای کودکان است و زمینه رشد کودک را فراهم می کند.

وی افزود: مسئولیت پدر و مادر تنها اداره زندگی مادی و تأمین نیازهای جسمانی کودک نیست ، پاسخگویی به نیازهای عاطفی و روانی کودک و توجه به جنبه های تربیتی او نیز بر عهده والدین است.

خانی اظهار کرد: بازی و استفاده از اسباب بازی های سالم در محیطی مناسب می تواند به خلاقیت کودک کمک بسیاری کند و ازجمله زمینه های رشد برای کودک را فراهم کند  و به او فرصت می دهد تا جنبه های جسمی ، عاطفی ، اجتماعی و اخلاقی شخصیت خود را تقویت کند .

این استاد دانشگاه تصریح کرد :  بازی و اسباب بازی ، در روحیه و شخصیت کودکان اثر عمیقی برجای می گذارد کودکان و نوجوانان از طریق بازی ، نقشهای اجتماعی را می آموزند و با الگوها و هنجارهای فرهنگی و اجتماعی جامعه خویش آشنا می شوند.

وی بیان کرد:  کودکانی که با دیگر بچه‌ها بازی می‌کنند، بهتر خود را بیان می کنند ، آنها از طریق بازی کردن نقش‌های مختلف  والدین و بزرگترها ، مقررات اجتماعی و معیارهایی که رفتار را تنظیم می‌کند، می‌آموزند و برای کودکانی که قادر به بیان مشکلات و ناراحتی‌هایشان از طریق گفت‌وگو نیستند، بازی می‌تواند بهترین عامل برای شناخت و درمان اختلالات آنان باشد .

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است