منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۹
شناسه خبر: 275957
گروه :خبر
1

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و عضو شورای انقلاب فرهنگی گفت: کوبیدن بر طبل تفرقه و احساس غرور و منیت در کارهای فرهنگی امری مذموم، ناپسند و شیطانی است و آن چیزی که جان ها را تسخیر می کند و به جان ها تاثیر می بخشد اخلاص است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد واعظی،ییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم  در جمع فعالان فرهنگی قرآنی و مدیران و رابطین کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان سیریک با اشاره به فعالیت های فرهنگی و کانون های فرهنگی هنری مساجد سیریک در زمینه فعالیت های قرآنی گفت:پیگیری مطالبات حوزه قرآنی به ویژه تحقق منویات رهبری از دغدغه های مهم دلسوزان نظام و اسلام ناب محمدی برای دستیابی به جامعه قرآن محور است.
واعظی اظهار کرد: وجود نیروهای جوان و مخلص و متعهد به مسائل دینی، قرآنی و مکتب اهل بیت(علیهم السلام) در شهرستان سیریک موجب شده تا با لطف خداوند تبارک و تعالی محیط و شرایط مناسبی برای فعالیت های فرهنگی در منطقه فراهم کرده است.
وی افزود:گاهی شرایط به گونه ای است که حتی حضرت نوح(ع) با عمر۹۵۰ ساله که برای دعوت مردم بسوی خدا مامور شده نتیجه مثبت و درخور شانی پیدا نمی کند و تعداد اندکی ایمان می آورند ولی در این منطقه با امکانات اندک و شرایط سخت اما با سرمایه ایمان و اخلاص گام های بلند و ارزشمندی برداشته شده که جای بسی خرسندی و تقدیر است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و مشاور رئیس قوه قضائیه از استقبال بسیار خوب قرآن آموزان از طرح جامع حفظ قرآنی به عنوان یک حرکت جهادی در حوزه قرآنی یاد کرد و افزود: اجرای این برنامه ها هم قوت قلب و مایه امیدواری است و هم مسولیت متولیان امور قرآنی را سنگین تر می کند.
وی  اظهار داشت: هرگاه که مجاهدتی برای رضای خدا صورت گیرد خداوند نیز اسباب خدمت را فراهم و گره ها را برای شما یقینا باز خواهد کرد.
رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و عضو شورای انقلاب فرهنگی تصریح نمود: کوبیدن بر طبل تفرقه و احساس غرور و منیت در کارهای فرهنگی امری مذموم، ناپسند و شیطانی است و آن چیزی که جان ها را تسخیر می کند و به جان ها تاثیر می بخشد اخلاص است.
مشاور عالی رئیس قوه قضائیه و عضو شورای انقلاب فرهنگی یادآور شد: کارهای شما در این گونه مناطق اگر چه از نظر خودتان شاید کوچک به نظر برسد اما گاهی اثرات آن از خیلی از فعالیت های دستگاه هایی که با اعتبارات، امکانات و تبلیغات گسترده کار و فعالیت انجام می دهند بیشتر و موثرتر است.
واعظی افزود: قیام امام راحل(ره) برای الله بود و نفسانیت در آن وجود نداشت این چنین اثرگذار و ماندگار شد و درس ما از امام و شهدا این است که کار را باید برای خدا انجام دهیم تا موثر و عملی واقع شود.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر واعظی به همراه دکتر سلیمانی، رییس مرکز آموزش علمی کاربردی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام دکتر سنایی، مدیرکل حوزه ریاست دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام پهلوانی، مسئول دبیرخانه کانون های مساجد با حضور در گلزار شهدا به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند.

 

 
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان