منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۱
شناسه خبر: 260021
گروه :خبر
13940910000696_PhotoA

رسانه ویژه کنگره آمریکا از تلاش‌های جدید کنگره این کشور برای ادامه نبرد با ایران با اتکا بر تمدید قانون تحریم‌ها خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نشریه ویژه کنگره آمریکا از تلاش‌های جدید کنگره این کشور برای نبرد با ایران خبر داد.

به نوشته «هیل» سناتورهای کنگره در پی تمدید تداوم مجموعه تحریم‌های ایران تا سال بعد و با تمدید تاریخ آن هستند. قانون تحریم‌های ضد ایران شامل بند‌هایی در زمینه هدف قرار دادن برنامه هسته‌ای ، موشک‌های بالستیک و بخش انرژی ایران است.

سناتور دموکرات «بن کاردین» از اعضای برجسته کمیته شورای روابط خارجی در این زمینه گفت: «فکر می‌کنم احتمالا کنگره این مسئله در سال آینده  و در زمانی پیگیری کند.»

وی گفت که سناتورها در جلسه توجیهی ماه دسامبر پیشنهاد بررسی تمدید این موضوع را تا اوائل ژانویه و یا فوریه داده بودند. آن‌ها در پی این هستند تا با رایزنی با «استفان مال» مسئول اجرای برجام در دولت اوباما در جدول زمان بندی بالقوه‌ به بحث پیرامون آن بپردازند.

سناتور دموکرات «کریس کوونز» نیز در اوائل ماه جاری در جریان جلسه استماع کمیته شورای روابط خارجی  گفته بود که در ژانویه بسیاری از اعضای کنگره خواهان تمدید سریع قانون تحریم‌ها می‌شوند.

به نوشته هیل، ژانویه ممکن است با روز اجرای برجام همزمان باشد که احتمالا دولت آمریکا را در موقعیتی  دشوار برای رفع تحریم‌ها قرار می‌دهد در حالی که در نقطه مقابل قانونگذاران سعی در تمدید تحریم‌ها دارند. حامیان طرح تمدید قانون تحریم‌ها می‌گویند که لازم است در صورت تخلف ایران تحریم‌ها از سوی دولت آمریکا بازگردد. آن‌ها در توجیه سخنان خود آزمایش‌های موشکی را از جمله مواردی می‌دانند که ایران سعی دارد با انجام آن توافق را نقض کند. آن‌ها همچنین در حال اعمال فشار بر اوباما مبنی بر این هستند که او آماده ارسال پیامی آشکار به ایران و سرزنش این کشور با حفظ  توانایی بازگشت تحریم‌ها باشد.

هیل در خاتمه نوشت: برای تصویب قانون تمدید تحریم‌ها علیه ایران جمهوریخواهان نیاز به همراهی 4 دموکرات که پیشتر با توافق ایران مخالف بودند (از قبیل سناتور منندز و کاردین) و دست کم دو سناتور دیگر دموکرات کنگره که موافق توافق هسته‌ای همراه با بازگشت قانون تحریم‌ها هستند را دارند .

در همین زمینه سناتورهای دموکرات چون «کریس کوونز» و «گری پیترز» از حمایتشان در تمدید تحریم‌ها خبر دادند هر چند که به طور خاص موافق با لایحه «کرک- منندز» نیستند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است