منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۷:۲۵
شناسه خبر: 313652
گروه :خبر
IMG_0189

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندرلنگه تنظیم روابط کار بین کارگر و کارفرما را از وظایف اصلی این اداره دانست و گفت: به منظور جلوگیری از وقوع حوادث در کارگاه ها و صیانت نیروی کار بازرسی عمومی و موردی توسط بازرسان اداره تعاون و کار و رفاه اجتماعی انجام می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛عباس رمضانی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندرلنگه در گفتگو با خبرنگار مروارید نیوز در تشریح وظایف این اداره گفت: وظیفه اصلی این اداره تنظیم روابط کار بین کارگر و کارفرما ، کمک به پیشرفت و بهبود تولید و پیشگیری از ایجاد تنش و بحران در محیط های کارگری است.

 

وی با اشاره به شکایات رسیدگی شده در هیئتهای تشخیص و حل اختلاف افزود: باستناد ماده ۱۵۷ قانون کار در سال ۹۴- ۶۰۶ فقره پرونده بوده که نسبت به مشابه سال ۹۳ – ۱۴/۸۶ درصد کاهش یافته است.

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندرلنگه اضافه کرد: همچنین زمان رسیدگی به شکایات از هشت روز در سال ۹۳ به شش روز کاهش یافته است که دلیل اصلی آن تلاش کارشناسان روابط کار مبنی بر رسیدگی به پرونده ها در مراجع حل اختلاف حل و فصل  شده ، که منجر به کاهش چشمگیری در سال ۹۴ بوده است.

 

رمضانی با اشاره به معافیت  سهم بیمه کارفرما تصریح کرد: کار فرمایان می تواند در صورت اشتغال به کار کارگران در کارگاه ها به شرط حفظ ظرفیت اشتغال کارگاه از معافیت بند ماده ۸۰ کار بهره مند شوند.که در سال۹۴ -۳۶ کارفرما با اشتغال ۹۸ کارگر از معافیت بند ۸۰بهره مند گردیده است.

 

وی همچنین به وظایف واحد بازرسی کار اشاره کرد و گفت:به منظور جلوگیری از وقوع حوادث در کارگاه ها و صیانت نیروی کار بازرسی عمومی و موردی توسط بازرسان اداره تعاون و کار و رفاه اجتماعی انجام می شود.

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندرلنگه در ادامه بیمه بیکاری را بعنوان یکی از انواع حمایت های تامین اجتماعی از کارگران دانست و اظهار کرد: کارگرانی که توسط کارفرمایان بدون میل و اراده از کار اخراج می گردند از مزایا بیمه بیکاری تامین اجتماعی برخوردار خواهند شد.

 

این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد: در سال جاری به مناسبت روز کارگر از ۶۰ کارگر نمونه شهرستان با حضور مسئولین و ائمه جماعت تقدیر و تشکر می گردد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است