منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۰
شناسه خبر: 240866
گروه :خبر
13940804000433_PhotoA

ارتش سوریه به همراه نیروهای حزب‌الله لبنان امروز جمعه کنترل شهرک‌های «بانص» و «رسم الصهریج» در ریف جنوبی حلب را به دست گرفتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نیروهای ارتش سوریه به همراه مقاومت لبنان همچنان به پیشروی‌های خود در استان «حلب» (شمال سوریه) ادامه می‌دهند.

نیروهای مقاومت امروز جمعه موفق شدند کنترل شهر‌ک‌های «بانص» و «رسم الصهریج» را به دست گیرند.

این دو شهرک در جنوب غرب شهر «العیس» واقع در ریف جنوبی حلب قرار دارند.

در ادامه پیشروی نیرهای سوری در استان حلب،  جنوب غربی ریف  این استان نیز پنجشنبه، دو روز پس از شکست حصر دو و نیم ساله «فرودگاه نظامی کویرس» شاهد موفقیت‌های بزرگ ارتش سوریه و حزب‌الله لبنان بود.

نیروهای سوری ابتدا موفق شدند وارد شهر «الحاضر» در 30 کیلومتری جنوب شهر حلب شوند و در کمتر از چهار ساعت این شهر فتح شد و تروریست‌های جبهه النصره و احرار الشام نیز به سمت شهرک العیس در غرب شهر الحاضر عقب‌نشینی کردند.

اما ارتش سوریه بلافاصله «تل العیس» را زیر آتش‌شدید توپخانه قرار داد به طوری که در کمتر از یک ساعت بیش از 200 گلوله از جمله گلوله‌های مختلف خمپاره به مواضع تروریست‌ها در تل‌العیس شلیک کرد.

سقوط تل‌العیس در کنار الحاضر، به معنای کنترل کامل ارتش سوریه بر بزرگراه حلب-دمشق خواهد بود و علاوه بر این، یکی از راه‌های امدادی تروریست‌ها در جنوب حلب و مهم‌تر از آن قطع ارتباط حلب و ادلب از این منطقه است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است