منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۳
شناسه خبر: 344523
گروه :خبر
45 (52) (FILEminimizer)
 

خطيب نماز جمعه اهل سنت بستك:

کنترل زبان موجب سعادت انسان می گردد

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک بیان کرد: سرنوشت هر انسانی به زبان او وابسته است همانگونه که بوسیله آن می تواند با ذکر و یاد خدا سعادتمند گردد می تواند بوسیله آن، آتش جهنم را برای خود فراهم کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، سید محمد یوسف حسینی نژاد، خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: زبان وسیله و ابزار انجام بسیاری از گناهان و مشکلات است که انسان باید آن را کنترل نماید زیرا کنترل زبان موجب سعادت انسان می گردد.

 

وی بیان کرد: هر یک از اعضای بدن گوشه ای از نیازهای انسان را برطرف می کند ولی زبان بر آنها تسلط دارد و به عنوان مثال آنچه در دل و عقل است توسط زبان بیان می گردد و زبان می تواند باعث شادی و یا ناراحتی دل گردد.

 

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک اظهار کرد: زبان آفات زیادی دارد که یکی از آنها غیبت است که خداوند در قرآن فرموده که غیبت همانند آن است که انسان مرده باشد و ما گوشت مردار خورده باشیم.

 

وی افزود: غیبت عوامل مختلفی دارد همچون: خصومت، جهل، بیکاری و خیلی موارد نیز ناخودآگاه است و غیبت یک بیماری است که باید معالجه گردد و راه معالجه آن نیز ابتدا این است که با چشم بصیرت به عیوب خود نگاه کنیم و زمینه و عوامل آن را بشناسیم و از آن ها فاصله بگیریم.

 

حسینی نژاد عنوان کرد: متاسفانه بعضا دیده می شود که یکی می خواهد با غیبت یکی، رضایت شخص دیگری را جلب کند و یا خود را بالا ببرد و آثار و پیامدهای غیبت برای جامعه خطرناک است و فراموشی خدا، قصاوت قلب و سیاهی دل را به دنبال دارد و سرنوشت هر انسانی به زبان او وابسته است همانگونه که بوسیله آن می تواند با ذکر و یاد خدا سعادتمند گردد می تواند بوسیله آن، آتش جهنم را برای خود فراهم کند.

 

انتهای پیام/ت

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان