منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۲
شناسه خبر: 302111
گروه :خبر
13950108000100_PhotoA

آخرین وضعیت میدانی در حومه جنوبی حلب از فرار بیشتر تروریست‌ها از شهرک و ارتفاع مهم العیس حکایت دارد که چند روز گذشته در پی حملات شدید سقوط کرده بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آخرین وضعیت میدانی در حومه جنوبی حلب از فرار بیشتر تروریست‌ها از شهرک و ارتفاع مهم العیس حکایت دارد که چند روز گذشته در پی حملات شدید سقوط کرده بود.

اعزام تجهیزات گسترده برای جنوب حلب

از عصر سه‌شنبه تعداد زیادی از نیروهای سوری و متحدان برای آغاز «عملیات بزرگ» در استان حلب به همراه حداقل 30 تانک و تجهیزات سنگین راهی حومه جنوبی حلب شدند.

همزمان از ساعت دو بامداد امروز به وقت محلی سوریه حملات موشکی، خمپاره‌ای و حتی جنگنده‌های روسی بشدت مواضع تروریست‌ها را تا ساعتی قبل در شهرک‌ها و ارتفاعات «العیس»، «الزربه»، «تل ممو» و «خان العسل» مورد هدف قرار دادند بطوریکه مسیر رفت و آمد تروریست‌ها را در مناطق ذکر شده بطور کلی فلج کرده و اکثر تروریست‌های موجود در ارتفاع و شهرک العیس از منطقه به سمت مناطق مرزی با ادلب فرار کردند.

ورود به الزربه و پاکسازی بیش از 90 درصد العیس

همزمان با فرار تعداد زیادی از تروریست‌ها از منطقه، نیروهای سوری و متحدان که شامل نیروهای حزب الله لبنان، مقاومت عراق شامل «حرکه النجباء»، «حرکه انصار الاوفیاء»، «سرایا الخراسانی» و … و همچنین نیروهای ایرانی است، عملیات را از دو ساعت قبل از دو محور به سمت شهرک «الزربه» واقع در غرب حومه حلب و ارتفاع و شهرک العیس واقع در جنوب غربی استان حلب آغاز کردند.

به گزارش فارس آخرین خبرها از دو محور حکایت از پیشروی سریع نیروهای سوری و متحدان و همچنین شکسته شدن خط اول دفاعی افراد مسلح حکایت دارد.


نقشه در اندازه بزرگتر در اینجا  

نیروهای سوری و مقاومت موفق شده‌اند از محور شهرک‌های «قلعجیه و زیتان» وارد شهرک الزربه شوند و بخش‌هایی از شهرک را از تروریست‌ها پس بگیرند.

از سوی دیگر نیروهای سوری و متحدش در حومه جنوب غربی موفق شده‌اند از سمت شهرک الحاضر وارد شهرک العیس شوند و تا دقایقی قبل موفق شده‌اند بیش از 90 درصد از شهرک و ارتفاع العیس را از وجود تروریست‌ها پاکسازی کنند.

درگیری بسیار شدیدی در غرب شهرک و ارتفاع العیس بین نیروهای سوری و مقاومت با تروریست ها در جریان است و تروریست‌ها در حال اعزام شماری از نیروهای خود به سمت شهرک هستند.

با این حال و با توجه به عزم ارتش سوریه و مقاومت برای پاکسازی مجدد این شهرک و ارتفاعات مشرف بر آن، به نظر میرسد شهرک العیس را باید تا ساعاتی دیگر یا حتی کمتر، آزادشده قلمداد کرد.

مخالفان مسلح: نظام سوریه العیس را پس گرفت

همزمان با این خبر، برخی مخالفان مسلح در فضای مجازی اذعان کردند که ارتش سوریه موفق شده العیس و تل‌العیس را پس بگیرد.

مخالفان مسلح حملات هوایی به العیس را فوق‌العاده شدید توصیف کرده و گفته‌اند که این حملات با حملات هوایی به تدمر و القریتین (که تحت کنترل داعش بود) قابل مقایسه نیست.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است