منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۵
شناسه خبر: 208048
گروه :خبر
13940423000418_PhotoA

کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تأکید کرد که بورسیه‌های دولت دهم مجاز به ادامه تحصیل و استفاده از امتیازات قانونی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد که با توجه به طرح موضوع بورسیه‌ها و متعاقب آن شکایت محروم‌شدگان از بورسیه به این کمیسیون، بررسی‌های مفصل و نسبتا طولانی صورت گرفت. در بند یک این نامه آمده است: شورای مرکزی بورس مسئول اصلی و نهایی در تصمیم گیری راجع به بررسی و احراز متقاضیان بورسیه بوده است و حسب اعلام دبیر وقت شورا، مقرر شده بود پرونده تعدادی از داوطلبان که دارای کسر معدل یا کبر سن بوده‌اند با لحاظ سایر صلاحیت‌ها،برسی گردد. که این امر در جلسات شورا مطرح و اعضاء با علم و اطلاع از این امر نسبت به تصویب اعطای بورسیه به آنان اقدام نموده است.

در بند دوم این نامه تأکید می‌شود که حسب اعلام وزیر وقت علوم، تحقیقات و فناوری، مراتب اختیار شورا در اتخاذ تصمیم و قبول این گونه متقضایان بورسیه، به ایشان اطلاع و کلیه مصوبات مورد تایید قرار گرفته است.

لذا: با ملاحظه‌ اختیارات قانونی شورای مرکزی بورس و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که ناشی از قوانین متعدد از جمله قانون اعزام دانشجو به خارج از کشور مصوب 1364 مجلس شورای اسلامی، آیین‌نامه اعطای بورس تحصیلی و اعزام دانشجو به خارج مصوب 1368،‌قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران مصوب 1386 و قانون برنامه پنج ساله پنجم و سیاست‌های دولت بوده است، پذیرش تقاضای متقاضیان بورسیه که فاقد شرط معدل یا سن بوده‌اند قانونی، در حدود اختیارات وزیر و شورای مرکزی بورس بوده و تصمیمات متخذه فاقد ایراد می‌باشد و آنان واجد شرایط تلقی و همچنان بورسیه شناخته و مجاز به ادامه تحصیل و استفاده از امتیازات قانونی مربوط می‌باشند.

در ادامه بند دوم این نامه آمده است: با توجه به اینکه منظور از اشتغال همزمان، اشتغال دولتی می‌باشد لذا در صورت احراز اشتغال همزمان این گونه افراد در مشاغل دولتی، بایستی در صورت دریافت حقوق از وزارت علوم، نسبت به استرداد حقوق دریافتی اقدام نمایند و همچنان به تحصیل ادامه دهند و در صورتی که اصرار به ادامه اشتغال داشته باشند بورسیه آنان لغو می‌گردد.

در این نامه تأکید شده است، کسانی که با علم و اطلاع مبادرت به اعلام اطلاعات نادرست راجع به معدل یا سن نموده‌اند و موجب تصمیم اشتباه شورای مرکزی شد‌اند، فاقد صلاحیت و شرایط شناخته شده و بورسیه آنها لغو می‌گردد.

علی‌هذا خواهشمند است دستور فرمایید نسبت به انجام اقدامات لازم و فراهم نمودن ادامه تحصیل پذیرفته‌شدگان به شرح فوق اقدام و نتیجه را به کمیسیون اعلام دارند.

 

انتهای پیام/

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود