منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۵
شناسه خبر: 218797
گروه :خبر
index

در جلسه کمیته خرمای حاجی آباد آنالیر قیمت خرمای پیارم با توجه به خشکسالی و هزینه های تولید آن 15هزار تومان ممتاز یک ، 12هزارتومان ، درجه سه یا پستایی 3 هزار تومان و خلص آن 500 تومان اعلام شد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پیارم حاجی آباد، ایرج شریفی ،رئیس نظام صنفی کارهای کشاورزی در جلسه کمیته خرمای شهرستان حاجی آباد گفت: باید تلاش شود تا بر برنامه ریزی مناسب مشکل کشاورزان در خصوص فروش خرما هر چه سریعتر حل و فصل شود و جذب بازار گردد تا کشاروزان دلهره ای در این رابطه نداشته باشند.

 

 

شریفی در خصوص قیمت خرما گفت: بایستی یک قیمت معقول و مناسب را با توجه به پارامترهای ویژه و با نظر کارشناسی تعیین شود.

 

 

وی افزود: برای خرمای درجه یک ، با توجه به جمع هزینه ها ی نگهداری نخل ها قیمت ها آنالیز شود تا لطمه ای به زندگی و تلاشها و زحمات یک ساله کشاورزان وارد نشود .

 
ایشان همچنین جذب سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در حوزه خرما و دعوت از کشاروزان برای سرمایه گذاری در صندوق تعاون توسعه کشاورزی را از برنامه های مهم این کمیته عنوان کرد.

 
شریفی تاکید کرد که بالا بردن کیفیت خرمای شهرستان و ارائه راهکارهایی برای افزایش کیفیت خرما و عرضه و فروش آن از برنامه های مهم این کمیته می باشد.

 
شریفی گفت: درسال گذشته اقدامات بسیار مناسبی را جهت رفاه کشاورزان از قبیل بیمه محصولات کشاورزی و ناچیز بودن پرداخت خسارت وارده اصلاح، اختلاف قیمت بین خرمای درجه یک و دو را خواستار شدند و ایجاد یک نظام متشکل و پویا را در زمینه خرما خواستار شدند.

 
در ادامه نرخ  خرماهای شهرستان حاجی آباد اینگونه اعلام شد:پیارم درجه یک 15هزارتومان ، درجه دو 12هزار تومان و درجه سه که همان پستایی 3هزار تومان تعیین شد.
خرمای مضافتی کیلویی 2500تومان ، خاصوئی 3000هزار تومان، خاصوئی ریز 5000هزار تومان، شاهانی 1200تومان، سیاه بیز درجه یک 5000هزار تومان، خنیزی 2هزار تومان، مرداسنگ 2500 تومان، زاهدی 4هزار تومان، خارکلوت500تومان، بردیوار 700تومان و خرمای علوفه ای 500تومان در شهرستان خریداری می شود.

 

 

انتهای پیام/م

 

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور