منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۴
شناسه خبر: 215989
گروه :خبر
13940607000921_PhotoA
 

ادامه دودستگی برجامی در میان هم‌حزبی‌های اوباما

کمیته ملی دموکرات‌ها قطعنامه حمایت از برجام را تصویب نکرد

رئیس کمیته ملی دموکرات‌های آمریکا در اجلاس تابستانی اعضا از رأی‌گیری در خصوص قطعنامه حمایت از توافق هسته‌ای ممانعت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در حالی که جمهوری‌خواهان برای «نه» گفتن به برجام، یکصدا، متحد و مصم‌اند، هر روز صدایی متفاوت از اردوگاه هم‌حزبی‌های دموکرات اوباما شنیده می‌شود.

بر اساس گزارش واشنگتن‌پست، امروز اعضای کمیته ملی دموکرات‌های آمریکا در اجلاس تابستانی خود قصد داشتند قطعنامه‌ای در حمایت از تلاش های اوباما در انعقاد توافق هسته‌ای و پشتیبانی از برجام امضاء کنند که خانم «دبی وسرمان‌شولتز» رئیس کمیته، مانع از انجام این کار شد.

وسرمان یهودی در انتخابات سال 2008، از طرفداران سرسخت اوباما بود ولی این روزها بر سر برجام با متحد سیاسی پیشین اختلاف پیدا کرده است.

«جیمز زوگبی» از تهیه‌کنندگان پیش‌نویس قطعنامه حمایتی و معاون کمیته، پس از روبرو شدن با مخالفت رئیس کمیته، دست به کار شد و این بار پیش‌نویس نامه‌ای حمایتی را نوشت و از تعداد قابل‌توجهی از اعضاء امضاء گرفت.

زوگبی پس از جمع شدن امضاها گفت: «ما می‌خواستیم حمایت خود از رئیس‌جمهور را نشان دهیم. بهترین راهی که برای این کار پیدا کردیم، امضای یک نامه از سوی اعضاء (کمیته ملی دموکرات‌ها) بود و اکثریت قریب به اتفاق اعضاء آن را امضاء کردند.»

این چهره دموکرات افزود: «این همان اوبامایی است که در انتخابات ریاست‌جمهوری 2008 برگزیدیم و گفته بود «من دیپلماسی را به جای درگیری انتخاب می کنم» و این کار را کرد.»

برخی از اعضای کمیته دموکرات‌ها از این تصمیم خانم وسرمان ناخشنود شده‌اند و به خبرنگار واشنگتن‌پست گفته‌اند که وی باید به وفاداری خود به اوباما پایبند می‌ماند و نباید در این قضیه، تمایلات سیاسی شخصی را دخیل می‌کرد.

بخش‌هایی از متن نامه‌ای که در این نشست به جای قطعنامه امضاء شد به این شرح است: «ما این حقیقت را به رسمیت میشناسیم که برخی با حسن نیت، ملاحظاتی را در خصوص اجزای برجام مطرح کرده‌اند ولی اعتقاد داریم که شما (باراک اوباما) و اعضای مهم دولت شما، به طورت موثر و محترمانه به این ملاحظات و نگرانی‌ها پاسخ داده‌اید. بنابراین ما در حمایت از برجام به شما می‌پیوندیم و آن را بهترین راه برای تأمین امنیت خود و متحدانمان و تأمین صلح بین‌الملل می‌دانیم.»

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است