منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۶
شناسه خبر: 276440
گروه :خبر
13940706000895_PhotoA

روزنامه واشنگتن پست از طرح کمیته روابط خارجی سنای آمریکا برای اعمال تحریمهای جدید علیه ایران خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت: چند هفته بعد از اجرای توافق هسته ای میان ایران و گروه 1+5 کمیته روابط خارجی به دنبال اقدامات جدید برای تحریم ایران و تنبیه جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با مسائل غیر هسته ای است.

کورکر در زمینه تحریمهای جدید گفت: ما به دنبال راهی هستیم که در صورت نقض تعهد از جانب ایران، پاسخ قوی تری به این کشور بدهیم.

در این گزارش همچنین می خوانیم که سناتور باب کورکر و یکی دیگر از اعضای سنا درنظر دارند که همه مسائل مربوط به ادعاهای نقض حقوق بشر و آزمایش موشک های بالستیک را بررسی کنند تا بتوانند از این طریق، قانون تحریم های ایران را که به زودی منقضی می شود، اجرایی نگاه دارند؛ این کار در ماه جاری میلادی یعنی فوریه انجام خواهد شد.

طرح سناتور کورکر آنطور که خودش گفته، سه مرحله ای است که در دو گام از آن، بخش تجارت، انرژی و دفاعی ایران به خاطر آنچه آمریکایی ها پشتیبانی ایران از تروریسم می خوانند و همچنین به دلیل آزمایش موشک های بالستیک، مجدداً به زیر سایه تحریم می روند. سناتور کورکر از فاش کردن گام سوم مورد نظر خود، خودداری کرده است.

واشنگتن پست افزود: سناتور باب منندز نیز در حال طراحی یک سری اقدامات برای مقابله با ایران «در حوزه غیرهسته ای» است. بسته اقدامی سناتور منندز، تمدید قانون تحریم های ایران پس از سال 2016 به بهانه موشکی و حقوق بشری را شامل می شود.

خبرنگار واشنگتن پست در خصوص میزان احتمال رأی آوردن این طرح ها در سنا از سناتور «میچ مک کانل» رهبر اکثریت جمهوری خواه سوال پرسیده که سخنگوی مک کانل گفته «هنوز برای طرح چنین سوالاتی، خیلی زود است؛ البته سناتور مک کانل به صورت مستمر در خصوص عملکرد کمیته روابط خارجی با سناتور کورکر در تماس است.»

سناتور «بن کاردین» از مخالفان جدی توافق هسته ای و از اعضای بلندپایه کمیته روابط خارجی سنا یک روز پس از اجرای توافق هسته ای گفته بود «هنوز هم کارهایی هست که بتوانیم انجام دهیم.»

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است