منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۸
شناسه خبر: 240255
گروه :خبر
3

فرماندار شهرستان سیریک گفت: خیرین شهرستان سیریک با کمک 6 میلیارد برای راه اندازی اداره آموزش فنی و حرفه ای شهرستان و مرکز آموزش دانشگاه جامع علمی کاربردی در رشته های فنی اهداء کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ،سعیدالله مبارکی،فرماندار شهرستان سیریک در حاشیه سرکشی و بازدید از این زمین و ساختمان افزود: تا یک ماه آینده با راه اندازی مرکز آموزش فنی و حرفه ای آموزش رایگان رشته های آموزش فنی و حرفه ای تعمیر موتورهای دریائی ، ترشکاری ، تعمیر لوازم سرد و خنک کننده ، جوشکاری ، آموزش مهارت های هفت گانه کامپیوتر و دیگر مشاغل مورد نیاز و مرتبط با منطقه در سیریک راه اندازی می شود.

 

 

 
فرماندار شهرستان سیریک تصریح کرد :آموزش های فنی و حرفه ای انجام فعالیت هایی است که می تواند فرد را برای احراز شغل ، حرفه و کسب و کار آماده نماید یا کارایی و توانایی وی را در انجام آن افزایش دهد.

 

 
این مسئول بیان کرد: آموزش های فنی و حرفه ای برای کسب مهارت ها ، در راستای تکنولوژی و علوم وابسته به همراه دانش های خاص مربوط به شغل و در بخش های مختلف اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی ارائه می شود.

 

 

 

 
نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک یادآور شد:سازمان فنی و حرفه ای در واقع مهم ترین کانون مهارتی و کاربردی کشور و مرتبط با سازمان بین المللی کار می‌باشد و به دلیل رسالت قانونی خود در ساختار نظام آموزشی جمهوری اسلامی ایران جایگاه ویژه ای برخوردار است.

 

 

 

 
مبارکی افزود : تربیت نیروی انسانی ماهر و خود باور می تواند در تحقق عرصه اقتصاد مقاومتی در حماسه اقتصادی موثر باشد و این سازمان فنی و حرفه ای می تواند با توجه به قابلیت ها و آموزش های مبتنی بر تولید، بازاریابی و فروش کمک شایانی به جوانان و نوجوانان شهرستان انجام دهد.

 

 

 

 

 

فرماندار شهرستان سیریک افزود: هرنوع سرمایه گذاری کلان در بخشهای مختلف اقتصادی نیازمند به برنامه ریزی و سرمایه گذاری در بخش نیروی انسانی و توسعه منابع است.

 

 

 

 
وی با بیان اینکه برنامه ریزی صحیح، فراهم کردن امکانات مناسب و اطلاع رسانی بیشتر می توان زمینه جذب و استقبال بیشتر جوانان را از آموزش های رایگان فنی و حرفه ای و خود اشتغالی در بخش های صنعت، خدمات و کشاورزی فراهم سازد اظهار داشت: توسعه آموزشهای فنی و حرفه ای در شرایط کنونی برای اقتصاد و فرهنگ جامعه و به ویژه شتاب دهی به فرایند تولید امری حیاتی است .

 

 

 
فرماندار شهرستان سیریک اضافه کرد: ایجاد مهارت های پایه و تخصصی،آماده سازی بیکاران برای یافتن شغل ، راه اندازی کسب و کار، ارتقا مهارت ها برای پذیرش فناوری های نو، ایجاد فرصت های کسب درآمد ، تعدیل نابرابری و دستیابی به هدف های اجتماعی و اقتصادی ، جذب سرمایه های خارجی و افزایش دستمزده ها ، بهبود سطح بهداشت و همبستگی بیشتر اجتماعی،از جمله رسالت مهم آموزش های فنی و حرفه ای می توان برای جامعه باشد.

 

 

 

 

 
انتهای پیام/م

 

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی