منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۳
شناسه خبر: 253846
گروه :خبر
13920221000265_PhotoA
 

در حالی‌که کارمندان محیط زیست دغدغه معاش دارند

کمک رفاهی میلیونی «ابتکار» به معاونش + سند

در حالی‌که بارها کارکنان سازمان محیط زیست به نحوه مدیریت معصومه ابتکار در این سازمان اعتراض داشته‌ و اعلام کرده‌اند که از نظر معیشتی نیز در مضیقه هستند، معاون ابتکار تنها به عنوان «کمک رفاهی» ۴ میلیون تومان دریافت می‌کند!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس: یکی از اتفاقات نادری که در این دولت چندین بار تکرار شده است اعتراض کارکنان سازمان دولتی محیط زیست علیه ریاست این سازمان است، اعتراضی که حاشیه‌های متعددی را در پی داشته و منجر به افشای اسنادی از سوء مدیریت بانوی سبزپوش این سازمان شده است.

اعتراضات کارکنان سازمان محیط زیست اگر چه بخش عمده‌ای از آن مربوط به مسائل زیست محیطی و نحوه مواجهه معصومه ابتکار، رئیس سازمان محیط زیست با آن مشکلات بوده اما بخشی هم به دغدغه‌های معیشتی کارمندان این سازمان دولتی برمی‌گشته که هر بار با وعده‌ و ارعابی تلاش شده تا صدای معترضان خاموش شود و مسئولان این سازمان به حواشی پررنگ‌تر از متن وظایفشان بپردازند.

آخرین تجمع کارمندان معترض محیط زیست مربوط به یک ماه پیش بود که در پلاکاردهای آنها شعارهایی چون «مطالبات ما را سیاسی نکنید، به داد کارکنان سازمان برسید، بودجه سازمان کجاست؟، چاپلوسی = ارتقا، ما می‌خواهیم از خط مرگ به خط فقر برسیم، سازمان محیط زیست سیاسی مساوی تخریب جنگل‌های شفارود و اگر بودجه سازمان تا آسمان باشد وضعیت محیط زیست همین است» به چشم می‌خورد.

ابتکار دو روز بعد از این تجمع در گفت‌وگو با روزنامه دولت در دفاعیات خود اعلام کرد: ما خیلی دلمان می‌خواهد بهترین حقوق‌ها را به کارکنان بدهیم. اما محدودیت‌هایی هم داریم. مثلاً ما حتماً در قالب قطعنامه‌ای که به امضای مشترک سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی می‌رسد باید این پرداخت را انجام بدهیم یا حتی ضوابط اجرایی بودجه حتماً باید اجازه بدهد. مقررات کشور حتماً باید اجازه بدهد. بعد هم سقف اعتبارات سازمان باید اجازه بدهد. (!)

وی در ادامه می‌گوید: در شرایطی که خیلی از دستگاه‌ها اضافه کار کارکنانشان را نتوانستند بدهند یا مثلاً حداقل رفاهی‌ها را نتوانستند بدهند توانستیم با وجود همه مشکلات و با وجود اینکه سازمان محیط زیست همچنان دارد بدهی دولت قبلی را پرداخت می‌کند، بخشی از مطالبات کارکنان را پرداخت کنیم.

«کمبود بودجه» بهانه‌ای است که بارها ابتکار برای فرار از انجام وظایفی که بر عهده سازمان متبوعش بوده است از آن بهره برده اما ظاهراً این کمبود بودجه شامل حال اطرافیان ایشان نمی‌شود و «کمک رفاهی» آنها مهم‌تر از حقوق معمول کارمندان محیط زیست است!

به طوریکه «پروین فرشچی» معاون خانم ابتکار تنها برای 2 ماه 4 میلیون تومان «کمک رفاهی» دریافت کرده است، وی معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است