منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۹ تیر ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۳
شناسه خبر: 333449
گروه :خبر
عباس امینی- شهرداربندرعباس- رفتارنیوز

شهردار بندرعباس اظهار کرد: کمک به ایجاد اشتغال در محلات همچون مغازه ها در دل محلات و خیابان های جدید، ایجاد پارک های محله ای، ساخت فرهنگسرا و بازارچه محلی و در کنار آن ها ها زنده کردن هویت های بومی و محلی شهر و استان مثل ساخت المان های مختلف جزء برنامه های شهرداری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ عباس امینی شهردار بندرعباس، در گفتگو با خبرنگار  رفتارنیوز، گفت: بندرعباس مثل بسیاری از شهرها نیازهای متعددی دارد و در قالب های مختلف هم می توانیم تقسیم کنیم عمرانی، ترافیکی، خدمات شهری در حوزه های فرهنگی اجتماعی و شهرسازی.

 

وی افزود: اولین بخش که به شهر بندرعباس مطرح است 43% بافت فرسوده دارد که این خودش نشان از توانایی های اقتصادی و اجتماعی آن بخش است که نیاز به رسیدگی بیشتر دارد.

 

شهردار بندرعباس بیان کرد: ما طرحی با شورا مصوب توسعه متوازن شهر بندرعباس داریم که در این توسعه به نیازهای مختلف توجه شده است، شهرسازی، بازگشایی معابر، تشویقات مختلفی که در جهت بازسازی خانه ها انجام می شود.

 

امینی در حوزه فرهنگی و اجتماعی اظهار کرد: موضوع کمک به ایجاد اشتغال در محلات همچون مغازه ها در دل محلات و خیابان های جدید، ایجاد پارک های محله ای، ساخت فرهنگسرا و بازارچه محلی و  در کنار آن ها ها زنده کردن هویت های بومی و محلی شهر و استان مثل ساخت المان های مختلف جزء برنامه های شهرداری است.

 

شهردار بندرعباس در خصوص وجود موانع و سرعت بخشیدن به توسعه شهری وجود عوامل مخلفی را دخیل دانست و تصریح کرد: اگر بخواهیم سرعت توسعه را بیشتر کنیم نیاز به تقویت مواردی چون 1- کمبود بودجه و اعتبارات به تناسب شهر بندرعباس و جمعیت آن، 2- هماهنگی بین ادارات، 3- مشارکت مردمی به دلایل مختلف بسیار ضعیف است.

 

وی در پایان یاد آور شد: برنامه هایی داریم که سطح مشارکت بالا از خود مردم برای خود مردم استفاده کنیم و خدمات با کمک خود مردم داده شود. مثلا به توسعه بیشتر محلات نیاز به بودجه داریم، اگر مردم عوارض سالانه خودرو  و خانه های خود را پرداخت کنند بخشی از مشکلات برطرف می شود.

 

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است