منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۹
شناسه خبر: 237902
گروه :خبر
13940521000164_PhotoA

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با تأکید بر اهمیت خدمات مشاوره‌ای و روانشناسی در این نهاد گفت: اساسی‌ترین کار امداد خدمات مشاوره‌ای است و این در حالی است که کمتر از یک درصد از ازدواج‌های صورت گرفته در کمیته امداد منجر به طلاق شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سید پرویز فتاح در نخستین کنگره ملی مشاوره، خانواده و توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر که صبح امروز در سالن اجتماعات غدیر کمیته امداد برگزار شد، اظهار داشت: جامعه هدف کمیته امداد از افرادی هستند که بسیار آسیب‌پذیرند و در نتیجه نیاز به حمایت بیشتری دارند.

وی با بیان اینکه اساسی‌ترین کار کمیته امداد ارائه خدمات مشاوره‌ای است، تصریح کرد: بدون تردید اینگونه خدمات هزینه کمتری را برای مجموعه امداد دارد و ما می‌توانیم با این روش به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کنیم.

فتاح خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه جامعه هدف کمیته امداد افرادی آسیب‌پذیرند و مشکلات متعددی را دارند اما این گروه از جامعه انسان‌هایی بزرگ هستند که می‌توانند جامعه را بسازند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: در جامعه هدف امداد دختران و پسران زیادی هستند که از نظر دیانت، شخصیت و لحاظ اجتماعی و همچنین نخبگی شرایط بالایی را دارند و باید این افراد کشف و شناسایی شوند.

وی با بیان اینکه برگزاری هرگونه همایش بی‌نتیجه در این دوره از امداد به هیچ عنوان برگزار نخواهد شد، گفت: امیدواریم برگزاری چنین همایش‌ها و کنگره‌هایی با حضور اساتید و نخبگان حتماً یک جمع‌بندی نهایی داشته باشد.

فتاح اضافه کرد: اگرچه کمیته امداد در بخش مسکن، درمان، بیمه و… حمایت‌های لازم را از جامعه هدف خود انجام می‌دهد اما قطعاً حمایت‌های روانی و اجتماعی و توانمندسازی معنوی و روحی جامعه هدف مهم‌تر و اساسی‌تر است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار امیدواری کرد: مددکاران توجه ویژه‌ای را به موضوع توانمندسازی روحی و روانی جامعه هدف امداد داشته باشند چرا که در این عرصه می‌توان پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای را کرد.

وی ادامه داد:‌ ما خیلی نگران توانمندسازی اقتصادی جامعه هدف نیستیم و اصل بر حمایت معنوی و توانمندسازی روحی و روانی جامعه هدف کمیته امداد است.

فتاح تصریح کرد: در حال حاضر مردم نیکوکار حمایت‌های بسیاری را از جامعه هدف کمیته امداد انجام می‌دهند و هم‌اکنون 208 هزار یتیم تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند که 800 هزار حامی از این ایتام حمایت می‌کنند و در واقع به ازای هر یتیم 3 یا 4 حامی وجود دارد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در ادامه به اجرای طرح محسنین اشاره کرد و گفت: در این طرح نیز 340 هزار حامی برای حمایت از بچه‌های بدسرپرست آمادگی خود را اعلام کرده‌اند.

وی در ادامه با توجه به رویکرد کمیته امداد در دوره جدید تصریح کرد: قطعاً با ارائه خدمات حمایتی و درمانی و روانشناسی می‌توانیم از بروز آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کنیم.

فتاح اضافه کرد: خوشبختانه ازدواج‌هایی در کمیته امداد شکل می‌‌گیرد از ازدواج‌های موفق بوده به طوری که کمتر از یک درصد از ازدواج‌هایی که در این نهاد شکل می‌گیرد منجر به طلاق می‌شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود:‌ هم‌اکنون 330 هزار دانش‌آموز، 100 هزار دانشجو و طلبه و 3 هزار نخبه تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که از خدمات مختلف فرهنگی و تحصیلی این نهاد استفاده می‌کنند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است