منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۶
شناسه خبر: 208147
گروه :خبر
Gholampoor

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی هرمزگان با بیان اینکه 60 درصد مشکلات واحدهای صنعتی کمبود نقدینگی است، بیان داشت: در سالهای اخیر بیش از 100 واحد صنعتی تعطیل شده که 33 درصد از واحد های صنعتی استان غیر فعال است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، بهمن غلامپور، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی هرمزگان در جمع خبرنگاران گفت: در استان هرمزگان 700 قرارداد تاسیس شرکت های صنعتی منعقد شده است که به دلیل رکود اقتصادی در سالهای اخیر سرعت توقف واحد های صنعتی بیشتر شده تعداد زیادی از واحدهای استان تعطیل شده است.

 

وی با بیان اینکه 33 درصد از واحد های صنعتی استان غیر فعال هستند، اظهار کرد: در سالهای اخیر بیش از 100 واحد صنعتی تعطیل شده است و در حال حاضر 345 واحد فعال وجود دارد.

 

غلامپور افزود:در سال 93 ماهانه یک واحد صنعتی تعطیل شده به چرخه تولید برگردانده شد که برای سال جاری راه اندازی 20 واحد تعلیل شده در دست انجام است که از ابتدای سال تا پنج واحد تعطیل شده به چرخه تولید باز گزدانده شده است.

 

وی تاکید کرد:با توافق های صورت گرفته در زمینه هسته ای انتظار و امیدواری سرمایه گذاران بیشتر شده در حالی که تاکنون اتفاق خاصی نیافته است.

 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی هرمزگان با بیان اینکه واردات بی رویه کالاهای خارجی بر تولیدات استان تاثیر گذار نبوده است،بیان داشت: کالاهای تولیدی هرمزگان در زمینه فرآورده های شیلاتی است که به کشورهای دیگر نیز صادر می شود و کالای خاصی برای رقابت با نمونه های خارجی در استان تولید نمی شود.

 

غلامپور با اشاره به فراهم شدن تسهیلات ویژه برای واحد های صنعتی برای ادامه فعالیت تصریح کرد:بیش از 50 درصد واحد های صنعتی استان کمتر از 70 درصد فعالیت دارند که ارائه تسهیلات کمکی برای فعالیت ظرفیت واقعی واحدهای صنعتی فعال است.

 

وی با بیان اینکه 60 درصد مشکلات واحدهای صنعتی کمبود نقدینگی است، بیان داشت: واحد های اقتصادی و صنعتی تعطیل شده امکان دریافت تسهیلات تا سقف یک میلیارد ریال با کارمزد 4 درصد را دارند همچنین به واحدهای فعال به عنوان سرمایه در گردش بالغ بر 50میلیون تسهیلات ارائه می شود.

 

غلامپور اظهار کرد:از این پس واحدهای صنعتی متقاضی تسهیلات از طریق سازمان ضمانت نامه دریافت خواهند کرد که بر این اساس مشکل وثیقه متقاضیان برطرف می شود.

 

وی یادآور شد: تمامی واحدهای صنعتی امکان دریافت تسهیلات با نرخ سود 18 درصد دارند که بسته به انجام فعالیت هایشان بخشی از سود تسهیلات به صورت یارانه پرداخت می شود.

 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی هرمزگان از افتتاح کلینیک صنعتی در شهرک صنعتی شماره دو با همکاری دانشگاه هرمزگان خبر داد و افزود:با مطرح شدن مشکلات صاحبان صنایع در این کلینیک و هم اندیشی با اساتید راهکارهای تخصصی برای برطرف شدن مسائل ارائه می شود.

 

وی با بیان اینکه با ایجاد زنجیره ارزش و خوشه های صنعتی می توان واحد های صنعتی را در گروههای بهم وابسته تعرف کرد، تاکید کرد:خوشه های صنعتی محدودیتی برای حضور در شهرک های صنعتی ندارد و متقاضیان می توانند در این خوشه ها مکمل یکدیگر شوند.

 

غلامپور با اشاره به اینکه در استان هرمزگان خوشه های صنعتی در زمینه محصول خرما شناسایی و تحت پوشش قرار گرفته است، گفت: خوشه های صنعتی فراورده های صیادی در استان نیز در دست اقدام است که به دنبال شناسایی فعالان این عرصه می باشیم.

 

وی ازدر اختیار قرار گرفتن امکانات بنیاد برکت برای واحد های تولیدی خبر داد و افزود:با مذاکرات انجام شده تعدادی از واحد های صنفی توسط بنیاد برکت خریداری می شود که بعد از گذشت سه سال به مسئول امور صنفی واگذار می شود.

 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی هرمزگان یادآور شد:بنیاد برکت واحدهای صنعتی به قیمت کارشناسی پنج میلیارد تومان برعهده می گیرد که با پیگیری های انجام شده در صدد هستیم با در نظر گرفتن اشتغال و محرومیت استان هرمزگان این قیمت را به سه میلیارد تومان کاهش دهیم.

 

وی با بیان اینکه مجوز احداث چهار شهرک صنعتی خصوصی در استان ارائه شده است، تصریح کرد:شهرک صنعتی جاسک که به شهرک صنعتی ایران و چین معروف است در مساحتی بالغ بر 2 هزار هکتار تعریف شده و مطالعات و جانمایی صنایع نیزدر آن انجام شده است.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند