منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۷
شناسه خبر: 185737
گروه :خبر
IMG-20150513-WA0001

مسئول هیئت فوتسال میناب با اشاره به کمبود امکانات ورزش فوتسال در میناب عنوان کرد: تمام هیئت های ورزشی و ورزشکاران میناب درگیر مشکل نبود سالن برای تمرین است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز محمد کاملی  مسئول هیئت فوتسال و جودو شهرستان میناب در گفتگو با میناب جنوب،با بیان اینکه فوتسال یکی از ورزش هایی است که  در بین جوانان میناب طرفداران بسیاری را دارد ، گفت:اولین استارت و ساماندهی باشگاه های موجود در شهرستان را در اوایل سال 93 شروع کردیم و از همان اوایل مورد استقبال بسیار زیاد علاقه مندان ورزشکاران مینابی به این ورزش شد.

وی با اشاره به وجود  استعداد های بسیار در فوتسال میناب افزود:  اولین لیگ شهرستانی در سال 93 حدود 18 تیم اعلام آمادگی کردند که فقط 12 تیم را توانستیم در لیگ شرکت دهیم و مابقی به دلایل مختلف موفق به حضور در لیگ نشدند.

کاملی اظهار کرد:  برای امسال برنامه ریزی و تلاش ما در برگزاری مسابقات در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسال خواهد بود، همچنین دو تیم پارس کلات زرتوجی و قائم میناب در سطح لیگ  استانی شرکت دارند .

وی یادآور شد:  سال های گذشته تیم قائم میناب در زیر گروه های کشوری نیز حضور داشته و از تیم های قدرتمند و خودکفای شهرستان است.

مسئول هیئت فوتسال با اشاره به  کمبود امکانات ورزش فوتسال در میناب عنوان کرد: نه تنها فوتسال، بلکه تمام هیئت های ورزشی و ورزشکاران میناب درگیر مشکل  نبود سالن برای تمرین است و تنها سالن استاندارد در میناب سالن یادگار امام(ره) می باشد که بیشتر هئیت های ورزشی میناب نیز در این سالن تمرین می کنند .

وی افزود: سالن های شهرستان یا دورهستند یا استاندارد واقعی را ندارند و باعث مشکلاتی برای ورزشکاران می شود، همچنین در لیگ شهرستانی  سال گذشته مشکل عمده ای که ما داشتیم در ساعات برگزاری بازی ها بود، یعنی در ساعاتی مانند 1 الی 2 بعد از ظهر مجبور بودیم بازی ها را برگزار کنیم که هم برای ورزشکار و هم مربیان سخت بود.

کاملی با بیان اینکه یکی دیگر از مشکلات ورزش میناب مربوط به ورودی تیم هاست،اظهار کرد:تیم هایی که به مسابقات استانی و غیره اعزام می شوند هزینه های رفت و آمد ندارند و کلیه هزینه ها با خود افراد است و هیچ بودجه ای در هیئت نیز وجود ندارد که امیدواریم مسئولین به فکر چاره جویی برای این امر باشند.

وی در خصوص برنامه های آینده هئیت فوتسال گفت: اگر بین اداره ورزش با هیئت توافق انجام شود  امسال لیگ پربارتری را خواهیم داشت و آغاز  این دوره از مسابقات را بعد از ماه رمضان در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسال را داشته باشیم.

مسئول هیئت فوتسال با اشاره به افتتاح پایگاه استعداد یابی رشته فوتسال زیر نظر تربیت بدنی سپاه ناحیه میناب،تاکید کرد:کارشناسان مجرب و آموزش دیده با شناسایی استعدادهای ورزشی و پیکر سنجی و عضو گیری در این پایگاه ورزشکاران با استعداد را به خدمت می گیرد.

وی یادآور شد: این مدت نیز موفقیت های را بدست آوردیم و 5 بازیکن از میناب در تیم های شهرستانی به خدمت گرفته شده اند.

 

کاملی ورزش جودو را در میناب بی نام و نشان دانست و اظهار کرد:  در چند سال اخیر بی مهری های فراوانی به این ورزش  شده  تا اینکه سال 92 استارت و تشکیل هیئت جودو در شهرستان زده شد و توانستیم تیم ها را ساماندهی کنیم .

وی افزود: به همت اداره ورزش و جوانان استان و شهرستان یک فراخوان عمومی برای ورزش جودو زده شد و علی رغم پیش بینی ها با استقبال خوبی همراه شد.

مسئول هیئت فوتسال و جودو میناب تصریح کرد:در حال حاضر در میناب دو باشگاه وشوو با تعداد 52 نفر ورزشکار در رده های مختلف نونهالان تا بزرگسالان فعال هستند.

 

وی یادآور شد: سال گذشته با برگزاری همایش بزرگ جودوکاران استان در میناب با حضور بیش از 350 نفر از ورزشکاران و مربیان فرصتی برای محک ورزشکاران جودو کار مینابی بوجود آمد که بعد از آن ورزشکاران ما برای اولین بار در مسابقات استانی رده نونهال و نوجوانان شرکت کردند که دونفر از آنها مقام دومی در استان را کسب کردند.

کاملی افزود:  بعد از آن در مسابقات جنوب شرق کشور در رده نونهالان و نوجوانان که در جزیره هرمز برگزار شد مقام های دوم و سوم را کسب کردیم که در این مدت محدود ورزشکاران جودو کار میناب تا این حد پیشرفت کنند.

مسئول هیئت فوتسال وجودو میناب با اشاره به مشکلات ورزش جودو در شهرستان گفت:علاوه بر کمبود فضاهای ورزشی و ایاب و ذهاب تهیه لباس ورزشی مشکل جودو کاران است.

وی افزود:  بازیکنان ما از قشر کم درآمد و روستاها هستند  لذا نمی توانند از پس هزینه های تهیه لباس مخصوص برآیند که امیدواریم مسئولین بیشتر از این به فکر ورزش با شند و حقیقتا دغدغه بسیاری از هیئت های ورزشی هم توجه به ورزش هایی که آینده و استعدادهای خوبی در بین ورزشکاران جنوبی وجود دارد است.

 

کاملی با اشار به برنامه بعدی هیئت ورزش جودو خاطر نشان کرد:با توجه به اینکه ورزش های مثل جودو و دفاع شخصی از اولویت های ورزش سپاه است بتوانیم یکی از سالن های ورزشی سپاه را بعنوان خانه جودو و دفاع شخصی در نظر بگیریم و با حمایت های هیئت جودو استان یک خانه جودو در میناب راه اندازی کنیم.

 

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است