منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۵
شناسه خبر: 307600
گروه :خبر
img24

نبود مراکز تفریحی در شهرستان بندرعباس مهم ‌ترین مشکل برای سپری کردن اوقات فراغت جوانان و خانواده‌ها به شمار می‌رود، با وجود افزایش جمعیت این شهر به ویژه خیل کثیر جوانان، اما امکانات تفریحی در حد نازلی قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ اوقات فراغت فرصتی است که می توان زمینه مناسبی برای رشد و بالندگی افراد را فراهم آورد به شرط آنکه قدرش را بدانیم و با بی توجهی از کنارش نگذریم. در جوامع اولیه‌ بین کار و اوقات فراغت مرز مشخصی وجود نداشت.

 

تفریح و گردش، یکی از نیازهای ضروری جامعه بوده و اجتماعی که از مکان تفریحی مناسبی برخوردار نیست، با معضلات و مشکلات عدیده ای روبرو خواهد شد که برای رفع آن باید میلیاردها هزینه کند.

 

انسان ها در زمان های مختلفی نیاز به تفریحات و سرگرمی های جذاب و متنوع دارند و این جاذبه های تفریحی بعضا طبیعی و گاهی هم چون نیازهای تفریحی افراد پیر و جوان، زن و مرد، کودک و نوجوان باهم متفاوت است.

 

هنگام بررسی امکانات تفریحی شهرستان، آنچه عیان است ضعف شدید و امکانات بسیار کم در این زمینه می باشد برای ریشه یابی دلایل مشکلات و کمبودهای تفریح و اوقات فراغت در شهرستان می توان نبود ردیف بودجه اختصاصی در بودجه سالانه نهادهای مربوطه و فراتر از آن نبودن برنامه ریزی و عزم جدی در نزد مسولان شهر برای رفع مشکلات و ایجاد فضای سالم برای پر کردن اوقات فراغت جوانان و خانواده  را نام برد.

 

نبود مراکز تفریحی در شهرستان بندرعباس مهم ‌ترین مشکل برای سپری کردن اوقات فراغت جوانان و خانواده‌ها به شمار می‌رود، با وجود افزایش جمعیت این شهر به ویژه خیل کثیر جوانان، اما امکانات تفریحی در حد نازلی قرار دارد.

 

مدیران مناطق باید به فکر احداث این مراکز باشند مثل فستیوال ها، سینما ها، مراکز ورزشی، پارک های درون شهری و برون شهری، پیست ها ، مجمتع ها و غیره…. این تنوع ها لازم است و اگر شهری از یکنواختی جاذبه ها برخوردار باشد دیر یا زود شادابی جامعه اش از بین خواهد رفت.

 

با توجه به استعدادهای نهفته جوانان این شهر فقدان امکانات برای انجام فعالیت های فرهنگی و در عرصه های مختلف توسط آنان یکی دیگر از مشکلات جوانان این شهرستان است.

 

وضعیت مناطق گردشگری نزدیک بندرعباس متاسفانه چندان مطلوب نیست و بخصوص برای حضور خانواده‌ها شرایط مناسبی ندارند یا حداقل امکانات رفاهی در این مناطق آنچنان که باید در نظر گرفته نشده و به همین دلیل شاید نتوانیم از این پتانسیل در کمک به بالا بردن خلق افراد در فصل سرما استفاده کنیم.

 

عدم وجود فضای تفریحی و ورزشی مناسب در شهر  برای گذراندن اوقات فراغت جوانان موجب روی آوردن جوانان به پدیده خانمان سوز اعتیاد شده که این امر خود یکی از معضلات بزرگ فرهنگی و اجتماعی است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است