منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۲
شناسه خبر: 339814
گروه :خبر
IMG_6184

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور با بیان اینکه حوزه عمل مهندس فقط خانه سازی نیست و بازار صنعت ساختمان وسیعتر از خانه سازی است از کمبود بازار کاربرای 400 هزار مهندس سخن گفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس، اکبر ترکان، رئیس سازمان نظام مهندسی کشور در نوزدهمین اجلاس سراسر هیات عمومی نظام مهندسی در جزیره کیش با بیان اینکه هیئت عمومی عالی ترین مرجع تصمیم گیری در نظام مهندسی است گفت: عزل و نصب اعضای شورای مرکزی، تصویب ترازنامه، برنامه خط مشی و تصویب عمده نظام نامه توسط هیئت عمومی صورت می پذیرد و «پارلمان مهندسی کشور» برای هیئت عمومی تعبیر مناسبی است.

وی تعادل بخشی به بازار کار مهندسان را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود:  در حال حاضر اقتصاد کشور با نرخ رشد بالایی مواجه نیست و در صنعت ساختمان رونق و رشد قابل توجهی به دلیل شرایط محیطی  دیده نمی شود و در این وضعیت برای عرضه ظرفیت مهندسی با 400 عضو نظام مهندسی تقاضای بازار کار فراهم نیست.

ترکان ادامه داد: نبود تعادل در عرضه و تقاضای ناکافی در بازار کار برای مهندسان که مشکل مشترکی است صدور پروانه را با کاهش و کمبود تقاضا در بازار کار روبرو کرده است.

وی با اشاره به سیاست های مثبت ویر راه و شهرسازی در تعامل با بانک مسکن و ارائه تسهیلات در این صنعت گفت که حوزه عمل مهندس فقط خانه سازی نیست و بازار صنعت ساختمان وسیعتر از ساخت خانه است.

رئیس سازمان نظام مهندسی با بیان اینکه اینکه باید از ظرفیت های مهندسان در حوزه های دیگر صنعت ساختمان و عمران و ساخت و سازهای شهری استفاده کرد بر رعایت قوانین نظام مهندسی در مشارکت های شهرداری ها تاکید کرد.

وی همچنین بر نظارت و کنترل مصالح، از سوی مهندسان در ساخت و سازها تاکید کرد و افزود: نظارت بر استاندارد مصالح ناکافی است و مهندسان و نظام مهندسی می توانند به این 32 قلم مصالح استاندارد اجباری کمک کنند تا اطمینان آور شود.

ترکان همچنین از مسئولان واحدهای آموزش عالی درخواست کرد تا ظرفیت هایی را که یک شبه در برخی رشته های آموزشی بوجود آمده و آموزش های آن ها دارای کیفیت لازم و استاندارد نیس حذف کرده یا امکانات و تجهیزات آموزشی لازم در راستای افزایش کیفیت در این مراکز ایجاد شود تا به نظام مهندسی و ظرفیت های آن خسارت وارد نشود.

نوزدهمین اجلاس سراسر هیات عمومی نظام مهندسی ساختمان کشور با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهر سازی، اکبرترکان رئیس سازمان نظام مهندسی کشور و دبیر هماهنگی شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، علی اصغر مونسان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و جمعی از مدیران، شهرداران و مهندسان کشور در مرکز همایش های بین المللی کیش به مدت 2 روزدر حال برگزاری است.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است