منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۶
شناسه خبر: 337367
گروه :خبر
hormoz

کاندیدای پیشروی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا پس از اتفاقات چند روز اخیر در این کشور و برپایی اعتراضات گسترده به اقدامات خشونت‌بار و تبعیض‌آمیز پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان بر وجود تبعیض نژادی در جامعه آمریکا و ضرورت مبارزه با آن تأکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «هیلاری کلینتون» کاندیدای پیشروی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز جمعه پس از اتفاقات دالاس و حمله به پلیس این شهر متعهد شد تا با همکاری جوامع و نیروهای اجرای قانون در آمریکا دستورالعملی ملی در خصوص اعمال قدرت توسط نیروهای پلیس تبیین کند.

عصر چهارشنبه به وقت آمریکا، «فیلاندو کستایل»، مرد سیاهپوست 32 ساله که همراه نامزد و دختر 4 ساله‌اش در حال رانندگی در یکی از خیابان‌های ایالت «مینه‌سوتا» بود، حین توقف در ترافیک مورد اصابت گلوله پلیس قرار گرفت و کشته شد. «آلتون استرلینگ» نیز سیاهپوستی دیگر بود که یک روز قبل از آن با گلوله افسران پلیس در ایالت «لوئیزیانا» آمریکا جان خود را از دست داد.

صبح روز جمعه (پنج‌شنبه شب به وقت آمریکا) معترضان به اقدامات نژادپرستانه افسران پلیس آمریکایی و کشتار اخیر سیاهپوستان در شهرهای مختلف آمریکا به خیابان‌ها آمدند. در دالاس اما حوادثی که اتفاق افتاد اندکی فراتر از اعتراض و تظاهرات و دستگیری معترضان رفت.

تعدادی تک‌تیرانداز که در ساختمان «بانک آمریکا» مخفی شده بودند، به سمت نیروهای پلیس شلیک کرده و 12 افسر پلیس در این تیراندازی‌ زخمی شدند که در نهایت 5 افسر پلیس به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست دادند.

پلیس دالاس در جریان تبادل آتش با افراد مسلح که در ساختمان مخفی شده بودند، سه نفر را دستگیر کرد اما فرد چهارم حاضر نشد تسلیم شود و در نهایت گزارش‌هایی مبنی بر کشته شدن وی و برطرف شدن تهدید موجود منتشر شده بود.

هیلاری کلینتون که در جمع سیاهپوستان در کلیسایی در فیلادلفیا سخنرانی می‌کرد، در ادامه اظهاراتش به حمله به پلیس دالاس در پنج شب گذشته اشاره و تأکید کرد که تنش قومیتی در آمریکا بسیار زیاد است.

وی در ادامه گفت: توجه به این مسئله از اهمیتی جدی برخوردار است که تبعیض نژادی به وضوح در جامعه آمریکایی و حتی در بهترین ادارات پلیس در سراسر آمریکا قابل مشاهده است. ما باید با این مسئله با همکاری یکدیگر مقابله کنیم.

کلینتون افزود: من متعهد می‌شودم که با همکاری جوامع و نیروهای اجرای قانون در آمریکا دستورالعملی ملی در خصوص اعمال زور توسط نیروهای پلیس این کشور تدوین و ارائه نمایم. در نخستین بودجه‌ای که در جایگاه رئیس‌جمهور آمریکا ارائه دهم، یک میلیارد دلار به موضوع تحقیق و انجام برنامه‌های آموزشی، حمایت از تحقیقات جدید اختصاص می‌دهم و این موضوع را به عنوان یک اولویت ملی سیاست‌گذاری دنبال خواهم کرد.

کاندیدای پیشروی دموکرات‌ها همچنین وعده داد که تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا «خشونت بیش از حد» در آمریکا کاهش یابد و قوانین محاکمه‌ای اصلاح گردد و در ادامه قوانین کنترل تسلیحات تشدید شود.

وی در ادامه ضمن تمجید از اقدامات پلیس دالاس در تلاش برای رفع تهدیدات بوجود آمده، گفت: شواهد مشخصی وجود دارد که سیاهپوستان در حوادثی که به پلیس آمریکا مربوط می‌شود، بیشتر از دیگر گروه‌های آمریکایی قربانی می‌شوند. به همین دلیل سفیدپوستان آمریکایی باید به مبارزه علیه نژادپرستی در این کشور ملحق شوند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است