منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۲
شناسه خبر: 346693
گروه :خبر
27696

فعال دانشجویی اظهارکرد: اگر کشورها به قدرت درون زا توجه نداشته باشد با مشکلات فراوانی روبرو خواهد شد لذا کلید موفقیت کشور در مبارزه با مفاسد اقتصادی و شفافیت اطلاعات است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛فرد حسینی، فعال دانشجویی در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس با اشاره به ارتباط اقتصاد با دیپلماسی در کشور گفت : اقتصاد مقاومتی می تواند در دیپلماسی موفق و تاثیر گذار باشد و اتخاذ یک دیپلماسی درست و شناخت به واقعیت اقتصاد کشور را داشته باشد.

وی افزود:اگر بخواهیم  به اقتصاد کمک شود باید دیپلماسی را شکل دهیم و صادرات ما را تامین یا تولید را قدرتمند کند لذا باید نگاه کشور به قدرت درون باشد تا با مشکلات مواجهه نشود.

فعال دانشجوی اظهار کرد: ارتباط با کشورهایی که از لحاظ صنعتی و اقتصادی ضعیف می تواند بازار صادراتی را برای ما به ارمغان آورد که این عمل برای ما ارز آوری ،تولید و اشتغال می تواند داشته باشد.

وی افزود: وابستگی و تعامل یک جانبه به  کشورهای قوی اقتصادی و صنعتی به این دلیل است که حاضر نیستند تکنولوژی خود را به ما بدهند و خود وابستگی به واردات برای کشورشان ندارند.

فرد حسینی تصریح کرد: تقویت ارتباط با کشورهای مستضعف و حتی از لحاظ تقویت بازاربرای کشورمی تواند در تعیین کار و اشتغال داخلی ایجاد نماید لذا همه کشورهای موفق در مفاسد اقتصادی یک کلید طلایی و یا یک ستون فقرات در پیش رو خود دارند  که با مفساد اقتصادی آن تحقق نظام و شفافیت اطلاعات است.

فرد حسینی خاطر نشان کرد:تا زمانی که ر حوزه کالا و اسناد به طور یک پارچه با یکدیگر تقطیع نشوند و در اختیار نهادهای حاکمیتی و نظارتی قرار نگیرد در هر لحظه حرف زدن از فساد لطیفی بیش نیست.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی