منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۹
شناسه خبر: 299223
گروه :خبر
L00770463521

عدم نظارت دقیق بر قیمت گذاری مسکن در ایام شلوغ نوروز باعث شده است که عده ای سواستفاده گرد از این مقعیت استفاده کنند و منازل خود را به دو برابر قیمت و گاها بیشتر به مسافران اجار بدهند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ّ به نقل از قشم آزاد ،این روزها اجاره مسکن به شکلی لجام گسیخته یکه تاز میدان تورم شده و در سایه نبود حتی کمترین=نظارتی و به دست برخی از بنگاه داران و دلالان  هر روز نرخی تازه را بر پیشانی سوئیت کوچک و بزرگ می چسبانند و در این میان آنچه به جایی نرسد فریاد مسافران درمانده و از همه جا رانده ای است که بی یار و یاور در این وادی سرگردانی رها شده اند تا برای ماندن در این جزیره هزینه های سنگینی پرداخت کنند .

 

 

images

 

افزایش بی حساب و کتاب کرایه خانه در سایه نبود نظارت مشکلی است که سال های سال ادامه دارد و هر روز دامنه بیشتری پیدا می کند و در حال حاضر یافتن خانه ای با اجاره بها و قیمت مناسب سخت ترین کار ممکن در جزیره قشم است .

 

در روز های پر تردد جزیره قشم افرادی سودجو به عنوان دلال در افزایش قیمت های منازل نقش بسزایی پیدا کرده اند به گونه ای که اجاره های منازل در عید نوروز به نحویی به آنها سپرده شده است تا از این فرصت شلوغی نهایت سواستفاده را بکنند .

 

افرادی درمیدان استقلال قشم و جاهای دیگر جزیره اقدام به اجاره دادن منازل می کنند که نقطه قالب تامل این اتفاق این است که هر دلال برای پیدا کردن مسافر برای منازل متوسط شبی ۱۰۰ هزار ریال و برای منازل شیک شبی ۲۰۰ هزار ریال پورسانت از صاحبان منازل اخد می کند که در یک حساب سرانگشتی خواهد دید که یک مسافراگر یک هفته بخواهد در جزیره بماند بین ۷۰ هزار تومان تا ۱۴۰ هزار تومان باید به دلالان پول بدهند .

 

در کنار این سواستفاده صاحبان منازل هم اقدام به گرانی بیش از حد کرده اند و منازل کوجیک را از شبی ۱۵۰ هزار تومان تا ۲۵۰ هزار تومان و منازل بزرگتر و شیکتر را از ۳۰۰ تومان تا ۵۰۰ تومان به مسافران اجاره می دهند .

 

لازم به ذکر است که این اجاره ها زمانی بالا گرفت که بارندگی در این جزیره شروع شده و مسافران مجبور بودند با هر قیمتی برای خود سرپناهی بگیرند و دلالان از این موقعیت سواستفاده کردند و قیمت ها را به طوری افزایش دادند که برخی از که توان مالی خوبی نداشتند مجبور شدند بعد از یک مدت کوتاه از جزیره خارج شوند .

 

رقم های نجومی باعث شده متقاضیان کم درآمد و قشر آسیب پذیر به منازل های اجاره ای اطراف و حاشیه شهر مراجعه کنند و بعضا به جای خانه ۳ خوابه با توجه به تعداد فرزندان به منازل با مقیاس کوچکتر و تعداد اتاق های کمتر روی آورند و برخی ها با وجود باد و باران در چادر ساکن شوند .

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان