منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۵
شناسه خبر: 217159
گروه :خبر
bbbbbbbbbbbbbbb

کلنگ مدول شماره 2 تصفیه خانه شمال جزیره کیش با حضور مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش به زمین زده شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، در این مراسم کلنگ زنی که 11 شهریور 94 توسط بهبود بهی زادی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش صورت گرفت جمعی از معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد و شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش حضور داشتند.

 
بهی زادی در رابطه با این پروژه گفت: با راه اندازی تصفیه خانه 10 هزار متر مکعبی در سال گذشته پیش بینی می شد تا 2 سال آینده نیازی به وجود این تصفیه خانه نباشد اما به دلیل متصل نبودن برخی از مناطق به فاضلاب شهری همچنان بوی نامطبوع در برخی مناطق وجود داشت که با ساخت و راه اندازی این مدول این بوی بد نیز از میان خواهد رفت.
وی با یادآوری این مطلب که این تصفیه خانه و کلیه تجهیزات آن برای 40 هزار متر مکعب برنامه ریزی و طراحی شده است افزود: هم اکنون 9هزار و پانصد متر مکعب فاضلاب به این تصفیه خانه وارد می شود که با شروع فصل خوب در جزیره و تعطیلات نوروزی این رقم افزایش خواهد داشت.

 
بهی زادی ادامه داد: براساس طراحی های صورت گرفته تصفیه خانه حاضر در 4 مدول طراحی شده که مدول شماره 1 سال گذشته و با حضور مهندس ترکان با حجم 10 هزار متر مکعب افتتاح شده و در حال فعالیت است .
وی در ادامه گفت: مدول دوم نیز در حال حاضر کلنگ زندی شده و از هم اکنون کارهای خاک برداری آن به صورت امانی از طرف شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش آغاز می شود و پس از برگزاری مناقصه ادامه کار به پیمانکار سپرده می شود. این مدول با 4 وجه 2 هزار و پانصد متر مکعبی ساخته خواهد شد که درحال حاضر تنها به یک وجه آن نیاز داریم.

 

بهی زادی تشریح کرد: این پروژه 4 هزار متر مکعب بتن ریزی دارد و حدود 600 تا 650 تن میل گرد در آن مورد نیاز است. ابعاد مدول 44 در 44 به ارتفاع 8 متر و 70 سانتی متر است که 3 متر آن زیر زمین و 5 متر و 70 سانتی متر بر روی زمین قرار دارد. 11 هزار و پانصد متر مکعب گنجایش دارد که 10هزار متر مکعب آن برای ما قابل استفاده است. تجهیزات این پروژه نیز از اتریش خریداری خواهد شد.
بهبود بهی زادی با اشاره به میزان صرفه جویی آب مصرفی فضای سبز با راه اندازی این تصفیه خانه گفت: ما آب فضای سبز را به قیمت جهانی خریداری می کنیم که هزینه بالایی باید بابت آن پرداخت کرد که با ساخت این تصفیه خانه حداقل 18 میلیارد تومان در سال صرفه جویی می شود که در محاسبه با قیمت جهانی که هم اکنون آب تهیه می شود این مبلغ نزدیک به 24 میلیارد در سال خواهد بود.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش در این مراسم از تولید خاک شیرین در جزیره خبر داد و افزود: با پژوهش های انجام شده در شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش به زودی از خاک مارن جزیره، خاک زراعی تولید خواهیم کرد و در حال حاضر توانسته ایم به کریستال آن دست پیدا کنیم.
وی اظهار کرد: این طرح نیز همانند طرح تولید گازوئیل از زباله که چندی پیش خبر آن اعلام شد می تواند. می تواند یک اختراع و طرح ملی باشد. که هم اکنون چند نخبه بر روی این طرح کار می کنند.
وی با بیان اینکه با دستور دکتر مونسان کارهای تحقیقاتی و پژوهشی بر روی این طرح در دست انجام است گفت: شاید با به نتیجه رسیدن این طرح کشت میوه و صیفی جات نیز در کیش عملی شده و میوه هایی همانند هندوانه و خربزه در جزیره کیش تولید شود.
بهی زادی همچنین از دو طرح بزرگ و مهم در بندرگاه کیش نام برد که هم اکنون در حال انجام است و به عنوان طرح های زیر ساختی در آینده به بهره برداری رسید.
وی در توضیح بیشتر این طرح ها گفت: دو طرح مهم تحکیم بستر و انبار کانتینری بندرگاه و همچنین طرح آتش نشانی بندرگاه در حال انجام است که امید است تا پایان سال جاری بهره برداری از آن صورت پذیرد.

 

به گفته بهی زادی دو طرح بندرگاه و فرودگاه جزیره هندورابی نیز در حال اجراست و انتظار می رود تا پایان سال نتیجه آن اعلام شود.
فاضلاب مناطق شرق تا غرب، شمال و بخشی از جنوب جزیره به تصفیه خانه مرکزی کیش منتقل می شود.

 

انتهای پیام /س

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است