منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۸
شناسه خبر: 256792
گروه :خبر
hormoz

با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان، باند کلاهبردارانی که تحت پوشش اعزام به سفر کربلا، مبلغ یک میلیارد و92 میلیون ریال از 230 شهروند زاهدانی کلاهبرداری کرده بودند دستگیر شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، سرهنگ ابراهیم ملاشاهی -رئیس آگاهی استان سیستان و بلوچستان- در جزئیات این خبر گفت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه افرادی با راه‌اندازی کاروانی زیارتی جهت اعزام به کربلا، از تعدادی از مردم که بیشتر افراد سالخورده در زاهدان هستند اقدام به ثبت‌نام و اخذ مبالغ می‌کنند و بعد از رسیدن به مرز آنها را رها می‌کنند، بررسی موضوع به طور ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی استان افزود: کارآگاهان پلیس پس از تحقیقات تکمیلی و هماهنگی قضایی و اخذ اظهارات و جمع‌آوری مستندات با اشراف اطلاعاتی دو نفر از متهمان اصلی را شناسایی و در یک عملیات هدفمند دستگیر کردند.
ملاشاهی در ادامه گفت: این متهمان در تحقیقات تخصصی پلیس عنوان داشتند که به صورت محله‌ای با مراجعه به مساجد اقدام به ثبت‌نام از افراد به تعداد 230 نفر جهت اعزام به سفر زیارتی کربلا کرده و مبلغ 475 هزار تومان از هر فرد دریافت می‌کردند.
رئیس آگاهی استان با اشاره به اینکه این افراد با اخذ این مبالغ متعهد می‌شدند که تمام هزینه سفر، زائران را دریافت کنند ولی پس از حضور در مرز شلمچه با طرح برنامه از قبل تعیین شده، دوباره از این افراد مبالغ اضافه دریافت می‌کردند.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه این افراد برای راه‌اندازی کاروان و اعزام زائران مجوز قانونی نداشتند، تصریح کرد: این افراد با شگرد، مبلغ یک میلیارد و 92 میلیون ریال از زائران دریافت کرده بودند که پس از تکمیل تحقیقات به مراجع قضایی معرفی شدند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است