منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۶
شناسه خبر: 218005
گروه :خبر

یک متخصص اورتوپدی گفت: کودک باید در کفش احساس راحتی کند و هر جفت کفش برای کودکان از ۶ تا ۸ ماه می‌تواند قابل استفاده باشد در این حالت نیاز به خرید سایز بزرگ‌تر کفش برای دانش آموز نیست.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، دکتر عبدالحسین مهدی نسب، درباره ویژگی‌های کفش مناسب برای دانش آموزان گفت: کف و پاشنه کفش نباید با یکدیگر هم سطح باشند، پای کودک انعطاف پذیر است بنابراین کفش باید مقداری حالت خم شدگی و نرمی داشته باشد تا انعطاف پذیری پا حفظ شود، همچنین جلوی پا هیچ‌گاه نباید تنگ و باریک باشد.

وی ادامه داد: کفش‌های دارای جلوی باریک به تدریج باعث انحراف شصت پا به سمت بیرون می‌شوند پس باید پنجه پا پهن و جادار باشد تا فشاری به پا وارد نشود به این دلیل که فرد در آینده دچار درد پا و میخچه نشود.

ارتفاع ۲ سانتی پاشنه کفش نسبت به کف پا در کودکان
مهدی نسب، با بیان این‌که کفش‌های ورزشی محافظ بهتری برای پا هستند و کاربرد بهتری نسبت به کفش‌های با پشت باریک دارند، افزود: به شکل طبیعی ارتفاع پاشنه کفش نسبت به کف کفش باید یک اینچ (۲.۵۴ سانتی متر) باشد که به شکل طبیعی برای کودکان حدود ۲ سانت کفایت می‌کند.

این متخصص اورتوپدی تصریح کرد: در بازار بیشتر به زیبایی ظاهری کفش توجه می‌شود در صورتی که کفش‌های صرفاً زیبا و یا با پاشنه بلند به هیچ وجه مناسب نیستند.

پرهیز از خرید کفش با سایزهای بزرگ‌تر برای دانش آموزان
وی ادامه داد: کفش نباید تنگ یا گشاد باشد به این دلیل که پای کودک به واسطه لبه‌های پا تحریک می‌شود که ممکن است زخم‌های ریز در پای وی ایجاد ‌کند پس کودک باید در کفش احساس راحتی کند، البته کفش پس از چندین بار استفاده چند میلیمیتر جا باز می‌کند و هر جفت کفش برای کودکان از ۶ تا ۸ ماه می‌تواند قابل استفاده باشد، در این حالت نیاز به خرید سایز بزرگ‌تر نیست.

کفش چرم بوگیری بهتری دارد
عضو هیئت علمی دانشگاه جندی شاپور اهواز درباره جنس کفش نیز اظهار کرد: افرادی که به شکل مداوم از کفش استفاده می‌کنند کفش چرم برای آنان کاربرد بیشتری دارد و از نظر بوگیری بهتر عمل می‌کند تا کفش‌هایی که مواد پلاستیکی بیشتری در آن به کار رفته است؛ اما تقریبا ۹۰ درصد کفش‌هایی که به نام چرم فروخته می‌شود چرم واقعی نیستند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است