منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۵
شناسه خبر: 313407
گروه :خبر
13931014000547_PhotoA

بنیانگذار مؤسسه پنتو پورتفولیو معتقد است اگر روسیه بخواهد نفت را به روبل بفروشد اوپک و چین باید مخالفت کنند در غیر این صورت در آینده نزدیک کشورها برای حذف سلطه دلار نفت خود را با ارزهای خودشان می‌فروشند و اطمینان دارم این خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، رئیس و بنیانگذار موسسه پنتو پورتفولیو گفته است، در صورتی که روسیه بخواهد قیمت نفت اورال خود را با روبل قیمتگذاری کند، چین و اوپک باید از قیمت نفت حمایت کنند.

آقای مایل پنتو همچنین گفته است: روسیه به دنبال این است که پایان سلطه دلار را در بازارهای جهانی شاهد باشد.

رئیس و بنیانگذار استراتژی پنتو پورتفولیو و نیز مولف کتاب فروپاشی بازار اوراق قرضه در آینده نزدیک، معتقد است که چین و اوپک خبرهایی که روسیه نفت خود را به جای دلار با روبل قیمت‌گذاری می‌کند دریافت می‌کنند.

پیش از این بلومبرگ گزارش داده بود که روسیه برای کاهش وابستگی به دلار می‌تواند نفت اورال خود را به روبل قیمت‌گذاری کند.

قیمت‌گذاری با روبل با هدف افزایش درآمدهای نفتی توسط روسیه انجام می‌گیرد بنابراین این کشور از مذاکره فروش نفت با دلار دوری‌ می‌گزیند.

پنتو گقته است: اگر اوپک و چین دست روی دست بگذارد در آینده شاهد قیمت‌گذاری نفت با دیگر ارزها به جای دلار خواهیم بود و این همان چیزی است که دیگر کشورها آنرا دنبال می‌کنند و معتقدم سرانجام این واقعیت تحقق می‌یابد.

رئیس و بنیانگذار استراتژی پنتو پورتفولیومی‌گوید: درصورتی که روسیه بخواهد نفت خود را با روبل قیمت‌گذاری کند چین و اوپک باید واکنش نشان دهند.

وی گفت: همچنانکه قبلا نیز گفته‌ام بسیاری کشورها مانند روسیه، ونزوئلا، ایران به دنبال این هستند که نفت‌ خود را با ارزهای خودشان قیمت‌گذاری کنند

پیش از این الکسی ریبنیکو،‌رئیس مبادلات بازرگانی بین‌المللی سان‌پترزبورگ  گفته بود: برای داشتن بازاری با آینده مناسب باید قیمت نفت‌ با ارز خودمان نرخگذاری شود تا از این رهگذر درآمد شرکت‌های نفتی این کشور هم توسعه یابد.

وی گفت: شرکت‌های بزرگ روسی نظیر روس نفت،‌لوک اویل و گازپروم از این طرح استقبال می‌کنند و شاید در آینده از تصمیم‌سازان مهم در این زمینه باشند و احتمالا بانک روسی هم در این پروژه شرکت کند

تنظیم‌کننده‌های صنعت سرمایه‌گذاری هم به دنبال وضع قانونی است تا خلا‌های قانونی مربوط به شرکت‌های نفتی خصوصی را نیز اصلاح کند تا از این طریق میزان جذب سرمایه‌ها هم بیشتر شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است