منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۶
شناسه خبر: 239392
گروه :خبر
13921030000618_PhotoA

رئیس صندوق بین‌المللی پول هشدار داد: کاهش قیمت نفت کشورهای عرب را به سمت کسری بودجه برده است، این کاهش سال‌ها ادامه خواهد داشت و این کشورها چاره‌ای جز اصلاحات مالی و سازگاری مردمشان با شرایط جدید ندارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، رئیس سازمان صندوق بین‌المللی پول به کشورهای عرب منطقه خلیج فارس هشدار داد تا هر چه زودتر اصلاحات مالی را اجرا و خود را با شرایط درآمد پایین قیمت نفت سازگار کنند.

لاگارد رئیس صندوق بین‌المللی پول به کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس تأکید کرد که احتمالاً قیمت انرژی جهانی برای سال‌ها پایین خواهد ماند، بنابراین ضروری است تا این کشورها برای شرایط جدید آماده شوند.

لاگارد که در دوحه پایتخت قطر صحبت می‌کرد بعد از دیدار با وزرا و مقامات 6 کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس، اعلام کرد: این کشورها دیگر نباید به درآمدهای نفتی متکی شوند.

لاگارد در کنفرانس خبری گفت:‌ «ما معتقدیم که قیمت نفت سال‌ها با همین شرایط پایین ادامه پیدا می‌کند، ‌بنابراین کشورهای عرب منطقه خلیج فارس باید با این شرایط جدید سازگار باشند».

وی افزود: بنابه پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول رشد اقتصادی این کشورها در سال 2016، به 2.7 درصد کاهش می‌یابد.

به گفته رئیس صندوق بین‌المللی پول نحوه سازگاری کشورهای عرب منطقه خلیج فارس باید به‌صورت کنترل هزینه شرکت‌ها و کارخانه‌ها به‌ویژه در دستمزدها و هزینه‌های بخش عمومی باشد و نیز از بخش خصوصی حمایت بیش‌تری شود.

لاگارد تأکید کرد: استراتژی جدید مالی باید هرچه زودتر اجرایی شود و نحوه اجرا و چشم انداز آن به مردم اطلاع‌رسانی شود تا آنها هم خود را با شرایط جدید تطبیق دهند.

وی گفت:‌ اینکه به چه میزان مردم بتوانند با شرایط جدید خود را وفق دهند در کشورهای مختلف عضو شورای همکاری خلیج فارس، متفاوت است. این کشورها شامل بحرین، کویت، عمان، قطر، عربستان و امارات متحده است و یکی از کشورهایی که بسیار ضروری است تا این اصلاح و سازگاری را انجام دهد، کشور قطر است. این کشور در سال 2022 میزبان جام جهانی فوتبال خواهد بود که از همین الان علی شریف العمادی وزیر اقتصادی قطر اعلام می‌کند کشورش سال آینده با کسری بودجه مواجه خواهد بود.

رئیس صندوق بین‌المللی پول گفت: جدای اینکه امروز قیمت نفت چگونه خواهد بود، ما می‌دانیم که بسیاری از این کشورها به سمت کسری بودجه پیش می‌روند و باید با رویکرد جدید انطباق بیش‌تری داشته باشند. پیش از این قطر هم اعلام کرده که با کسری بودجه 4.9 درصد تولید ناخالص داخلی در سال 2016 و 3.7 درصدی در سال 2017 به واسطه افت قیمت نفت مواجه خواهد بود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است