منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۳
شناسه خبر: 341696
گروه :خبر
ContentImages_54309-346x256

علمای اهل سنت هرمزگان در واکنش به بیانیه ضد ایرانی کشورهای عربی تاکید کردند:سیاست های اجرای کشورهای عربی حاشیه خلیج و سعودی ها القایی از سوی جبهه استکبار است که در راه ضربه زدن به اسلام قدم بر می دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ علما و روحانیون  اهل سنت هرمزگان در گفتگو با خبرنگار بین المللی هرمز نسبت به بیانه ضد ایرانی چهار کشور عربی واکنش نشان دادند و تاکید کردند: سیاست های اجرای کشورهای عربی حاشیه خلیج و سعودی ها القایی از سوی جبهه استکبار است و جای بسی تاسف است در راه ضربه زدن به اسلام قدم بر می دارند.

کشورهای خود فروخته عربی مجری نقشه های ضد اسلامی استکبار می باشند

شیخ فهیمی، عالم اهل سنت استان هرمزگان در گفتگو به خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به بیانیه ضد ایرانی چهار کشورعربی ایران با محکوم کردن این حرکت مذبوحانه گفت: اقدام اخیر کشورهای حاشیه خلیج فارس با انگیزه کمرنگ کردن حرکات ضد تروریستی ایران  است که این عمل کشورهای عربی محکوم است.

وی اظهار کرد:آزادی خواهان  جهان در برابر حقایق دنیا آگاهند و این امر بر ملت های جهان پوشیده نیست که ایران در طول تاریخ بیشترین آسیب ها را از تروریسم دیده است.

فهیمی افزود: آل سعود خود از مدافعان به خط تروریسم و عامل پرورش داعش در دنیا است که با نسبت دادن ایران به حمایت از تروریسم درصدد کمرنگ جلوه دادن فعالیت های ضد تروریستی و ضربه زدن به کشور ما است.

وی تاکید کرد: اگر سعودی ها و کشورهای دست نشانده استکبار از اقدامات ضد ایرانی خود دست بر ندارند به یقین مکرشان به خودشان باز می گردد.

عضو شورای روحانیت اهل سنت بندرعباس با بیان اینکه استکبار درصدد به انحراف کشاندن اذهان عمومی از چهره اسلامی ایران است، تصریح کرد:کسانی که ایران را حامی تروریسم معرفی می کنند با اسرائیل رابطه دارند.

وی با اشاره به اینکه  کشورهای خود فروخته عربی مجری نقشه های شوم و ضد اسلامی استکبار می باشند ،تاکید کرد: جهان استکبار که با هدف منزوی کردن اسلام  درصدد تخریب ایران است و کسانی که خود را ام اقراء می دانند با جهل و نادانی درصدد نابودی اسلام رستین برآمده اند.

 

تبلغیات ضد ایرانی در راستای حفظ منافع شخصی سران عرب است

شیخ محمد صدیق بهجت امام جمعه اهل سنت بندرلنگه ضمن محکوم کردن بیانیه چهار کشور عربی علیه ایران گفت: حکام کشورهای عربی افراد مستبدی هستند که با آرای مردم انتخاب نشده اند و زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران علیه ایران موضع گرفته  و  داشته اند و زمانی که بهار عربی در کشورهای اسلامی بوجود آمد به اوج خود رسید.

وی اظهار کرد: کشورهای عربی با وجود انقلابی  که بیش از 30سال از عمر آن گذشته است  منافع و اریکه قدرت را در خطر می بینند و سعی در تشویش کردن  اذهان عمومی دارند و به دلیل ترسی که در وجودشان از ایران وجود دارد دست به تبلیغات علیه ایران می زنند.

بهجت با اشاره به اینکه کشورهای عربی قصد دارند تحولات منطقه را به ایران نسبت دهند، خاطرنشان کرد: هدف کشورهای عربی تشویش اذهان عمومی علیه ایران است لذا باید هوشیار باشیم که قصد این کشورها و منابغ تزریق آنها چیست  و اگر ایران را مقصر می دانند خودشان در این زمینه سهم بیشتری دارند.

سیاست های اجرایی سعودی ها القایی از سوی جبهه استکبار است

خنجی امام جمعه اهل سنت پارسیان با بیان اینکه اتهام کشورهای عربی کار درستی نیست و محکوم است، گفت: ایران هیچ وقت حامی و   همدست  تروریست نبوده و  هیچ گاه در صدد برهم زدن امنیت کشورها در حقیقت حامی افرادی  است که از تروریست ضرر می بینند.

وی با بیان اینکه چهار کشور عربی که دست نشانده غرب می باشند از روی نادانی و جهالت به دنبال اتهام زنی به ایرانیان می باشند، اظهار کرد:سیاست های اجرای کشورهای عربی حاشیه خلیج و سعودی ها القایی از سوی جبهه استکبار است و جای بسی تاسف است در راه ضربه زدن به اسلام قدم بر می دارند.

خنجی تصریح کرد: دین اسلام در سایه اتحاد پیشرفت می کند و یهود درصدد اختلاف افکنی با کشورهای اسلامی است لذا باید بینش ها را ارتقا داد تا بتوان دشمن شناسی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مسلمانان باید همیشه مراقب توطئه های یهود باشند، تاکید کرد: اسرائیل برای برهم زدن اتحاد مسلمانان با برنانه های ضد اسلامی درصدد تشویش است.

عالم اهل سنت هرمزگان خاطرنشان کرد: وزارت امور خارجه و رجال سیاسی باید از حقانیت کشور در برابر توطئه های دنیای استکبار دفاع کند و باچهره واقعی ایران را در بین جهانیان ترویج دهد.

 

 

انتهای پیام/م

 

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند