منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۷
شناسه خبر: 218495
گروه :خبر
13930328000262_PhotoA
 

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر خبر داد

کشف ۸۸ میلیون قرص ترامادول در ایران/ مواد اولیه شیشه ۴ برابر گران شده است

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: با تلاش عوامل انتظامی و اطلاعاتی تاکنون 88 میلیون قرص ترامادول و روان‌گردان در کشور کشف شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، علیرضا جزینی پیش از ظهر امروز در نشست اعضای شورای مبارزه با مواد مخدر اردبیل اظهار کرد: تمام تلاشمان را در طول سال و برنامه ششم توسعه انجام می‌دهیم تا روند شیوع اعتیاد در کشور کاهش یافته و این پایه اصلاح شود.

وی با بیان اینکه در این مسیر علاوه بر تلاش نهادها و دستگاه دولتی باید مشارکت نهادها و سازمان‌های مردم نهاد نیز اتفاق بیفتد، گفت: تعداد یک هزار و 300  سازمان مردم نهاد شکل گرفته در این حوزه در سال‌های گذشته هم اکنون به بیش از 2 هزار و 782 سازمان مردم نهاد رسیده که در بیش از سه موضوع به ویژه پیشگیری، کاهش آسیب و درمان فعالیت دارند.

جزینی فعالیت این تشکل‌های مردم نهاد را کافی ندانست و افزود:  آنچه که در این زمینه باید اتفاق بیفتد شکل‌گیری مجمع خیرین، پیشگیری اولیه از اعتیاد است که در برخی از استان‌ها این مجموعه شکل گرفته است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: در کنار فعالیت‌های این مجموعه باید باورهای غلط مردم نیز در مصرف مواد مخدر تغییر پیدا کند چرا که به هیچ‌وجه فرایند کنونی قابل  قبول نیست.

تغییر مصرف مواد صنعتی به سنتی

جزینی با یادآوری اینکه گرایش به مواد مخدر سنتی به خاطر گران شدن مواد صنعتی زیاد شده است، افزود: با توجه به اینکه مواد اولیه شیشه و دیگر مواد صنعتی بیش از چهار برابر افزایش یافته است گرایش به مواد سنتی زیادتر شده است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه مصرف ترامادول و دیگر قرص‌های روانگردان به نسبت سال‌های گذشته افزایش یافته اما کنترل‌ها و دقت نظر ما در این زمینه بیشتر از هر زمان دیگر شده‌ است، افزود: بیش از 88 میلیون قرص ترامادول و روان‌گردان در کشور کشف شده است.

این مسئول با بیان اینکه مواد اولیه ماده مخدر صنعتی شیشه از کیلویی 20 میلیون تومان به بیش از 80 میلیون تومان افزایش یافته است تصریح کرد: به خاطر این افزایش قیمت مصرف شیشه کاهش یافته و گرایش به مصرف مواد سنتی بیشتر از صنعتی است.

وی گفت: برای مواد سنتی پروتکل درمانی وجود دارد اما برای مواد صنعتی چنین پروتکلی وجود نداشته و در این حوزه اقدام خاص انجام نشده جز اینکه روانشناسان از درمان پرهیز مدار استفاده می‌کنند.

 قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر خاطر نشان کرد: در همه استان‌ها کنترل‌ها در حوزه عرضه مواد صنعتی به ویژه قرص‌های روان‌گردان در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود در این زمینه یک راهکار معقول و تدبیری شایسته به کار گرفته شود و بسیاری از ضعف‌ها و کاستی‌ها برطرف شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان