منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۳
شناسه خبر: 181136
گروه :خبر

راننده ٢٧ ساله خاور که بارنامه حمل بار به تهران را داشت، قصد داشت محموله روده را به یکی از کارخانه‌های تولید سوسیس و کالباس بفروشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، 3.5 تن روده گاو جاسازی شده در یک خاور باری که قرار بود از کارخانه سوسیس و کالباس سردرآورد، توسط ماموران ایست بازرسی سه راه قلعه آستارا توقیف شد.

سرهنگ خیرخواه، معاون اجتماعی نیروی انتظامی گیلان درباره جزییات این خبر گفت: ساعت ١١ صبح پنجشنبه ماموران ایست بازرسی سه راه قلعه آستارا به یک دستگاه خاور باری مشکوک شده و به بازرسی از آن پرداختند که در جریان آن ۳.۵ تن روده گاو که در کیسه‌های ۵٠ کیلویی و در کف اتاقچه خاور جاسازی شده بود، کشف شد.

به گفته سرهنگ خیرخواه، راننده ٢٧ ساله خاور که بارنامه حمل بار به تهران را داشت، قصد داشت محموله روده را به یکی از کارخانه‌های تولید سوسیس و کالباس بفروشد اما با دستگیری از سوی ماموران در انجام نقشه خود ناکام ماند. معاون اجتماعی نیروی انتظامی گیلان با «غیربهداشتی» و «غیرمجاز» خواندن این محموله، ارزش تقریبی آن را ۶٠ میلیون تومان برآورد کرد و گفت: طبق نظر سازمان دامپزشکی آستارا، این فرآورده‌های دامی، در مصارف صنعتی و غیرقانونی و برای تهیه سوسیس و کالباس مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

این در حالی است که روایت رییس شبکه دامپزشکی آستارا از این اتفاق، تفاوت فاحشی با گفته‌های مسوولان انتظامی گیلان دارد. پورضرب در واکنش به خبر کشف ۳.۵ تن روده گاو غیرمجاز، تنها مشکل محموله را «نداشتن مجوز حمل بار» از سوی راننده خاور دانست و به «اعتماد» گفت: راننده مجوز بار نداشت و از سمت ارومیه به آستارا آمده بود. او حرف‌های دوپهلویی می‌زد. یک بار می‌گفت می‌خواهد محموله را به تهران ببرد. یک بار هم می‌گفت که می‌خواسته محموله را به یکی از کارخانه‌های فرآوری گوشت آستارا بفروشد در حالی که آستارا اصلا چنین کارخانه‌ای ندارد.

به گفته پورضرب، محموله‌هایی از این دست بارها در ایست‌های بازرسی آستارا توقیف می‌شوند چرا که افرادی هستند که قصد دارند محموله‌های روده گاو و گوسفند را به شکل غیرقانونی از مرزها عبور داده و به کشورهایی چون آذربایجان برسانند. او به «اعتماد» گفت که در هیچ کدام از کارخانه‌های گیلان از روده گاو برای تهیه سوسیس و کالباس استفاده نمی‌شود و محموله‌های اینچنینی برای خروج از کشور و فروش به کارخانه‌های تولید فرآورده‌های گوشتی آذربایجان است.

همزمان سرهنگ رحیم مهدی‌زاده، فرمانده انتظامی شهرستان آستارا نیز در واکنش به این خبر، با بیان اینکه راننده قصد داشت فرآورده‌های خام دامی غیربهداشتی را تحویل سودجویان در رشت دهد از تلاش پلیس برای دستگیری سایر متهمان این پرونده خبر داد و گفت: برای راننده خاور پرونده تشکیل شده و تحقیقات از او برای مشخص شدن جزییات موضوع ادامه دارد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است