منتشر شده در تاریخ: شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۶
شناسه خبر: 347296
گروه :خبر
7

فرماندار شهرستان سیریک گفت: در 6 ماهه سال جاری در شهرستان سیریک هزار و 355 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک به همراه دو دستگاه خودرو پژوه 405 و زانتیا و یک فروند شناور تندرو کشف و ضبط شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ، میر مرسل ایزدی پور، فرماندار  شهرستان سیریک در جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون در شهرستان سیریک بیش از 89 هزار انواع قوطی مشروبات الکلی  و بیش از 550 نفر اتباع بیگانه و غیر مجاز افغانی و پاکستانی  کشف و دستگیر شده است.

وی افزود: باید همه مردم و همه مسئولان در ریشه کنی و مقابله با مواد مخدر همکاری و تعامل داشته باشند برای اینکه هر کجا مردم  همراه مسئولان وارد میدان عمل شدند بازدهی و عملکرد بسیار خوبی حاصل شده است.

فرماندار سیریک بیان کرد: امروز متاسفانه مواد مخدر از حالت آسیب های اجتماعی خارج و به حالت تهدید در  سطح جامعه تبدیل شده است امروز متاسفانه نیت شوم  دشمنان از یک طرف و سوء استفاده قاچاقچیان مواد مخدر  از جوانان و نوجوانان کشور از طرف دیگر در بحث استفاده از مواد مخدر بویژه مواد مخدر صنعتی  علی رغم همه تمهیدات لازم نیروهای امنیتی و انتطامی باز هم  زیاد است.

ایزدی پور یادآور شد: با توجه به اینکه کشور ما در مسیر ترانزیت مواد مخدر قرار دارد باید تدابیری امنیتی همراه با فرهنگ سازی مردمی در جامعه صورت گیرد تا راه مقابله با مواد مخدر که مهمترین عامل آن پیشگیری و انجام فعالیت های فرهنگی است مدنظر قرار گیرد.

وی تصریح کرد: برای مقابله با مواد مخدر در سطح شهرستان ابتدا باید نقاط آلوده و آسیب ها را شناسایی و احصاء سپس برای جمع آوری آنها باید با مدیریت برنامه ریزی  شود که برای انجام مثبت و اثر گذار مقابله با مواد مخدر بویژه خرده فروشان سطح شهرستان باید با نوشتن طرح ، و شناسایی نقاط و روستاهای و شهرهای آلوده و ارتقای سطح  آگاهی مردم با برگزاری، گارگاههای آموزشی نصب بنر و توزیع بروشور و مسابقات مختلف فرهنگی و  هنری به ریشه کنی این معضل کمک نمایند.

فرماندار سیریک گفت: مبارزه با مواد مخدر زمانی خاصی ندارد و باید همیشه مطرح ، مدنظر و در دست اقدام باشد و برای مقابله با آن از ظرفیت های خوب شهرستان سیریک شامل امامان جمعه و جماعت ،، ان ای ها ، کانون های مساجد ، موسسه قرآنی ، پایگاههای بسیج ، و مسابقات ورزشی از راهکارهای مناسب و اثرگذار برشمرد.

ایزدی پور تصریح کرد: باید برای مقابله با ابن پدیده شوم و خانماسوز از ظرفیت های خیرین در کنار دیگر نهادها ، موسسات و  مردم بهره برد و با بازرسی و نظارت های  منظم از مناطق آلوده و فروشگاه  پاکسازی کرد برای اینکه همه ما یک  سنگر و یک هدف داریم و برای پاکی ، ایجاد سلامت و امنیت جامعه تلاش و تعامل دو سویه ها داشته باشیم.

1 7 10 17 19 7

انتهای پیام/ت

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است