منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰
شناسه خبر: 351198
گروه :خبر
5
 

سریال تکراری شکار و شکارچی در هرمزگان

کشف یک بهله دلیجه و تعدای پرنده، شکارچیان از دام پریدن

مدیر حفاظت محیط زیست پارسیان از کشف یک بهله دلیجه، سه قطعه یاکریم و بلبل خرما در پارسیان خبر داد.

مرتضی دهقانی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز اظهار داشت: همزمان با فصل تابستان متاسفانه پدیده شکار بیشتر خودنمایی می‌کند اما مأموران حفاظت محیط زیست با همکاری دیگر نهادها و مردم عرصه را بر فعالیت‌های غیر قانونی تنگ کرده‌اند.

دهقانی این کشف را نتیجه فعالیت مأموران حفاظت محیط زیست پارسیان دانست و افزود: با گشت‌زنی‌های مستمر تحرکات مشکوک در مناطق حفاظت شده رصد می‌شود لذا متخلفان مجال فعالیت غیر قانونی پیدا نمی‌کنند.

وی در خصوص کشفیات اخیر محیط زیست پارسیان گفت: یک بهله دلیجه، سه قطعه یاکریم و بلبل خرما در گشت‌زنی مأموران کشف شد که شکارچی متخلف پس از رؤیت مأموران با رها کردن موتورسیکلت و سه رشته تور از محل متواری شد.

یادآور می‌شود: شهرستان پارسیان با حدود ۹۰ کیلومتر مرز آبی و برخورداری از ارتفاعات هموار و ناهموار به زیستگاه بسیاری از انواع پرندگان تبدیل شده است و بسیاری از پرندگان از مسیر این شهرستان به کشورهای هندوستان و پاکستان مهاجرت می‌کنند.

علاقمندی شیخ نشینان حاشیه خلیج فارس به پرنده‌های شکاری باعث شده سودجویان در مسیر مهاجرت پرندگان دام پهن کنند و با استفاده از پرنده‌های کوچک پرنده‌های شکاری را به دام بیاندازند و به کشورهای حاشیه خلیج فارس قاچاق کنند.

سالانه تعداد زیادی از شکارگاه‌های غیر مجاز توسط مردم و مأموران شناسایی و منهدم می‌شوند اما سود زیاد فروش پرنده‌های شکاری باعث شده شکارچیان با تغییر شکارگاه‌ها به کار خود ادامه بدهند.

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است