منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۶
شناسه خبر: 236099
گروه :خبر

مدیر عامل شرکت ملی نفت از کشف میادین و ذخایر جدید نفت خام و گاز طبیعی در ایران خبر داد و گفت: به زودی ارقام جدید ذخایر قابل برداشت نفت و گاز کشور توسط وزیر نفت اعلام خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ رکن الدین جوادی با اشاره به کشف میادین و ذخایر جدید نفت خام و گاز طبیعی در ایران، گفت: براساس آمار حدود دو سال گذشته، حجم ذخایر نفت خام ایران حدود ۱۵۸ میلیارد بشکه نفت قابل تولید اعلام شده است.

معاون وزیر نفت با اعلام اینکه حجم ذخایر گاز طبیعی ایران حدود ۳۳ تریلیون مترمکعب اعلام شده است، تصریح کرد: این در حالی است که به دلیل کشف ذخایر جدید نفت خام و گاز طبیعی، قطعا حجم ذخایر نفت و گاز قابل برداشت ایران با افزایش روبرو شده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر اینکه احتمالا به زودی ارقام جدید ذخایر هیدروکربوری ایران اعلام خواهد شد، اظهار داشت: هم اکنون مراحل آخر آماده سازی میزان دقیق ذخایر نفت و گاز طبیعی کشور در حال انجام است و قطعا نتایج بیشتر از این خواهد بود.

این عضو هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران با یادآوری اینکه پیش بینی می‌شود وزیر نفت تا پیش از پایان سال‌جاری حجم دقیق ذخایر نفت خام و گاز طبیعی ایران را به طور رسمی اعلام کند، بیان کرد: قطعا در اکتشافات جدید هم میادین جدید نفتی و هم میادین جدید گاز طبیعی وجود دارد و وضعیت صنعت نفت را بهتر از وضعیت موجود از حیث ذخایر هیدروکربوری خواهد کرد.

در همین حال، سلبعلی کریمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران هم در گفتگو با مهر با تایید کشف ذخایر جدید نفت و گاز طبیعی در مناطق مرکزی ایران، گفت: به زودی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت خبرهای خوبی درباره اکتشافات جدید اعلام خواهد کرد.

این مقام مسئول با اعلام اینکه در بخش گاز و نفت قطعا تعهد یک درصد افزایش ذخیره را که باید اضافه کنیم، بیشتر از آن در مناطق نفت مرکزی محقق شذه است، تاکید کرد: با این اکتشافات جدید، به بیش از تعهداتی که طبق برنامه داریم، عمل شده است.

گفتگوی مشروح خبرنگار مهر با رکن الدین جوادی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و معاون وزیر نفت در روزهای آینده منتشر خواهد شد.

به گزارش مهر، موسسه انگلیسی برتیش پترولیوم انگلیس سال گذشته با انتشار گزارشی از ایران به عنوان بزرگترین دارنده ذخایر متعارف گاز طبیعی جهان تا پایان سال ۲۰۱۳ میلادی یاد کرده است.

بر این اساس حجم ذخایر گاز طبیعی ایران با افزایشی ۲۰۰ میلیارد متر مکعبی به ۳۳.۸ تریلیون متر مکعبی افزایش یافته است که ۲.۵ تریلیون متر مکعب بیش از ذخایر گاز روسیه بزرگترین صادرکننده گاز جهان است.

پس از ایران با ۳۳.۸ تریلیون متر مکعب ذخایر گاز طبیعی، روسیه با ۳۱.۳ تریلیون متر مکعب، قطر، ترکمنستان (۱۷.۵ تریلیون متر مکعب) و ایالات متحده آمریکا (۹.۳ ترلیون متر مکعب) در ردیف دیگر کشورهای بزرگ دارنده ذخایر گاز طبیعی جهان قرار گرفته اند.

بریتیش پترولیوم در جدیدترین گزارش خود، با برآورد ذخایر نفتی ایران معادل ۱۵۷ هزار میلیون بشکه نفت، اعلام کرد: ایران ۹.۳ درصد کل ذخایر نفتی جهان و ۱۹.۴ درصد کل ذخایر نفتی خاورمیانه را در اختیار دارد و از این لحاظ در جایگاه چهارم جهان قرار دارد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها