منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۵
شناسه خبر: 278712
گروه :خبر
hormoz

نقاشی معروف «لئوناردو داوینچی» با نام «مونالیزا» که سیمای زنی را به تصویر کشیده است و یکی از شاهکارهای هنری وی به حساب می آید، توسط پژوهشگران کمیته ملی میراث فرهنگی ایتالیا رمزگشایی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسا نی هرمز و به نقل از راه دانا، در همین حال پژوهشگران ایتالیایی موفق به پیدا کردن کدهای میکروسکوپی شدند که در چشم های این نقاشی مخفی شده اند، این در حالی است که همیشه از چشمان این نقاشی، بعنوان نقطه اسرار آمیز این اثر هنری یاد شده است.

نقاشی «مونالیزا» با بیش از ۵۰۰ سال قدمت تا کنون توسط افراد بیشماری دیده شده است اما زمانیکه پژوهشگران «کمیته ملی میراث فرهنگی» ایتالیا با وضوح بالا و ذره بین این اثر هنری را مورد کنکاش قرار دادند، تعدادی کد از داخل چشمان این نقاشی استخراج شد.

این نمادها با چشم غیر مسلح قابل رویت نیستند و نامرئی به نظر می رسند اما زمانیکه با یک ذره بین به چشمان این اثر هنری نگاه کنیم، این کدها و نمادها قابل رویت خواهند بود.

در همین حال طبق بررسی های انجام گرفته، در داخل چشم چپ «مونالیزا» تعدادی شماره و حروف مشاهده شد. این حروف شامل C,E,B هستند و چشم سمت راست شامل حروف LV است که احتمالا نشان دهنده نام «Leonardo Da Vinci» است.

همچنین قست قوسی که در پس زمنیه نقاشی وجود دارد، شماره ۷۲ یا حرف L و شماره ۲ را در بر دارد.

پیش از این، چنین کدهایی در این نقاشی شناسایی نشده بودند و این برای اولین بار است که محققین موفق به شناسایی این نمادها شده اند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر