منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۸
شناسه خبر: 345868
گروه :خبر
IMG_0327

تولید کننده محصولات گلخانه ای در پارسیان با اشاره به بحران کم آبی در کشور گفت:کشت گلخانه ای نجات بخش بحران کم آبی می باشد و افزایش درآمد در واحد سطح، تنوع کشت و کنترل آفات از جمله عامل موثر در رواج کشت گلخانه ای است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر؛ مبارکی از گلخانه داران شهرستان پارسیان در گفتگو با خبرنگار پارسیان خبر اظهار داشت: بازده تولید محصولات به روش کشت گلخانه ای، تقریبا 15 برابر فضای آزاد است که این تولیدات شامل محصولاتی همچون گوجه فرنگی ، خیار ، کلم ، فلفل ، توت فرنگی ، بادمجان و انواع گل های زینتی و آپارتمانی است.

مبارکی به مزایای کشت‌های گلخانه‌ای اشاره کرد و گفت: افزایش تولید در واحد سطح (حدود 10 برابر فضای آزاد)، صرفه‌جویی و کاهش در مصرف آب (حدود 3 تا 5 برابر کمتر از فضای آزاد بستگی به نوع کشت و محصولات)، افزایش کیفیت محصول تولیدی (با توجه به کنترل بهتر آفات و بیماری‌ها) و تداوم کار و تولید محصول در تمام فصل‌های سال از مزایای این کشت است.

تولید کننده محصولات گلخانه ای در پارسیان گفت: در کشت محصولات گلخانه ای،آفات نسبت به فضای آزاد تقریبا به صفر می رسد و به تبع آن از سم وکود ناچیزی استفاده خواهد شد، و مصرف این سم وکود به صورت ارگانیک است ویک محصول سالم تری را می توانیم به بازار عرضه کنیم.

وی افزود: از نظر بهره وری وتولید محصول ما می توانیم در خارج از فصل نیز تولید محصول داشته باشیم ، به طوری که امروز نشاء گوجه فرنگی در دستور کار است وبلافاصله پس از اتمام این محصول، تولیداتی همچون خیار سبز و گوجه فرنگی درختی را شروع خواهیم کرد  این محصولات را در سطح شهرستان وشهرستان های اطراف عرضه خواهیم کرد.

مبارکی به تولیدنشاء گوجه فرنگی در گلخانه ها اشاره کرد وخاطرنشان کرد: این نشاء ها در 9 هکتار از 12 گلخانه شهرستان تولید شده است که در 2 هزار هکتار از زمین های کشاورزی پارسیان کشت خواهد شد.

تولید کننده محصولات گلخانه ای با اشاره به عوامل توسعه کشت های گلخانه ای گفت: افزایش درآمد در واحد سطح، تنوع کشت و کنترل آفات و بیماری‌ها و سایر عواملی چون طوفان، باران، خشکسالی و غیره سبب شده تا کشت‌های گلخانه‌ای رواج بیشتری داشته و گسترش یابند.

IMG_0316 IMG_0317

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است