منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۶
شناسه خبر: 202510
گروه :خبر
1date8-660x330

مدیر جهاد کشاورزی پارسیان از کشت کنجد با هدف خروج از تک محصولی در پارسیان خبرداد و گفت: کشت کنجد یکی از راه‌های خروج از تک محصولی و تغییر الگوی کشت در این شهرستان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، یعقوب دلدار مدیر جهاد کشاورزی پارسیان امروز در گفتگو با پارسیان خبر گفت: در نظر داریم در سال زراعی پیش رو کشاورزان را به کشت کنجد ترغیب کنیم تا از پرداخته شدن به تک محصول گوجه فرنگی جلوگیری شود و در آینده کشت متوازن داشته باشیم.

 

وی اضافه کرد: در حال حاضر در منطقه بهده شش هکتار از زمین‌های زراعی زیر کشت کنجد رفته است که تا کنون این محصول توانسته سازگاری خود را با شرایط آب و هوا ثابت کند.

 

مدیر جهاد کشاورزی پارسیان گفت: محصول کنجد چتر حمایتی دولتی را با خود دارد و به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری می‌شود.

 

دلدار خاطر نشان کرد: امید داریم در هر هکتار بین یک تن و دویست کیلو تا یک تن و نیم محصول کنجد برداشت کنیم که می‌تواند سود آوری خوبی برای کشاورزان داشته باشد.

 

یادآوری می‌شود؛ محصول کنجد کاربرد‌های زیادی دارد که به عنوان محصول دانه‌های روغنی شناخته می‌شود.

 

انتهای پیام/

 single
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است