منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۱
شناسه خبر: 362535
گروه :خبر
2_picture-065
 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک خبر داد:

کشت مکانیزه کلزا برای نخستین بار در استان هرمزگان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک خبر داد: برای نخستین بار کشت مکانیزه کلزا در استان هرمزگان و با دستگاه خطی کار در شهرستان بستک انجام شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، شهرام کریم زادگان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک در مصاحبه با خبرنگار جهانگیریه گفت: کلزا به عنوان یک گیاه روغنی و از محصولات استراتژیک و مورد نیاز کشور شناخته می شود که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه کشت این گیاه با ارزش، برای نخستین بار در استان هرمزگان کشت مکانیزه کلزا با دستگاه خطی کار کشت مستقیم در شهرستان بستک انجام شد.

 

وی افزود: کشت مکانیزه کلزا با دستگاه خطی کار در راستای کشاورزی حفاظتی و با هدف افزایش تولید، صرفه جویی در مصرف بذر و کود، سهولت انجام کار و کاهش هزینه تولید انجام شده است.

 

کریم زادگان پیش بینی کرد: بالغ بر 30 هکتار از اراضی کشاورزی در منطقه لاورمیستان بستک به صورت مکانیزه و با استفاده از آبیاری تحت فشار میکروتیپ به کشت این محصول اختصاص یابد.

 

وی با اشاره به اینکه عمده ارقام کشت شده در این منطقه هایولای است اظهار داشت: در شهرستان بستک فصل کشت کلزا از اواخر مهر ماه آغاز و تا پایان آبان ماه ادامه دارد و برداشت آن از نیز از اردیبهشت شروع می شود.

 

گفتنی است دانه کلزا حاوی 48 درصد روغن است و کنجاله آن نیز حاوی 40 درصد پروتئین می باشد که به مصرف خوراک دام می رسد.

 

انتهای خبر/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت