منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۵
شناسه خبر: 206967
گروه :خبر
66

مدیر سازمان تعاون روستایی هرمزگان افزود:کشت محصول ذرت در شهرستان حاجی آباد محدود شد و سطح زیر کشت این محصول به گیاهانی مانند کنجد اختصاص داده شده است.

سیروس اسدپور، مدیر سازمان تعاون روستایی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز  با اشاره به ممنوعیت کشت در استان گفت: بحران کمبود آب در استان باعث ایجاد محدودیت کشت برخی از گیاهان با مصرف بالای آب شده است.

وی با اشاره به کشت ذرت در شهرستان حاجی اظهار کرد: ذرت محصولی است که درفصل تابستان کشت می شود که به میزان زیادی آب مصرف می کند بر این اساس کشت آن در شهرستان حاجی آباد محدود شده و سطح زیر کشت این محصول به گیاهانی مانند کنجد اختصاص داده شده است.

اسدپور افزود:کشت محصول ذرت نیز به مناطقی مانند دشت جگین و جاسک که مشکل کم آبی ندارند انتقال داده می شود.

وی با اشاره به کشت گوجه فرنگی در استان و مشکلات اقتصادی کشاورزان این محصول تصریح کرد:با جایگزین شدن گیاهان روغنی، غلات و گیاهان استراتژیک مانند جو، گندم و کلزا می توان مانع از ضرر و زیان ناشی از تولید گوجه فرنگی در استان شد.

مدیر سازمان تعاون روستایی با بیان اینکه در کشاورزی قانونی برای الزام کشاورزان وجود ندارد، تاکید کرد:نظام صنفی کشاورزان به تازگی در استان راه اندازی شده که باید اقدامات ترویجی و تشویقی در زمینه تولید محصولات کشاورزی انجام شود.

وی خاطر نشان کرد:باید کشت گیاه در مناطقی که بیشترین پیک مصرف را داراست، ممنوع شود و قانون نیز برای اجرای آن باید وارد عمل شود.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی